imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

На півдні Угорщини в місті Печ з 22 по 27 серпня тривав VIII Міжнародний угрознавчий конгрес під назвою «Спільний простір культури і науки. Угрознавство в XXI столітті». У Конгресі взяли участь дослідники з 24 країн, 128 інституцій, усього 493 учасники. Попередні форуми відбувалися почергово в країні та за її межами, це фінське місто Яваская, Клуж, Рим, Неаполь, Сеґед, Дебрецен, Відень.

Урочисте відкриття Конгресу відбулося в Центрі ім. Золтана Кодая, учасників привітали: Голова Міжнародного угрознавчого товариства Лахделма Туомо, ректор Печського університету Йожеф Бодіш, мер міста Печа Жолт Пава, Співголова Товариства Монок Іштван та ін. Далі прозвучали пленарні доповіді, на яких виступили відомі вчені Берталан Андрашфалві, Андреа Сейдлер, Ласло Янкович, Вілмош Фойкт.

Наступного дня в Печському університеті, який цьогоріч святкує своє 650-ліття і є першим в Угорщині, розпочалася робота 40 симпозіумів, на яких прозвучало понад 500 доповідей. Тематика була найрізноманітнішою, від традиційних філологічних наук, історії, археології, мистецтвознавства до правових, господарських проблем та історії медицини. Угрознавство, як міждисциплінарний дослідницький терен, що має поважну історію і володіє вагомою міжнародною базою знань, значною мірою може прислужитися до процесу оновлення гуманітаристики. На Конгресі серед інших прозвучало чимало цікавих доповідей з етнології, культурної та соціальної антропології, багато уваги присвячено питанням етнології релігії, міграцій та переселень, ідентичності та міжкультурної взаємодії.

У ході конгресу відбулися два загальні засідання Міжнародного угрознавчого товариства. На останньому було переобрано його Голову - ним стала дослідниця з Відня, фахівець з фіно-угрознавства Андреа Сейдлер. Вибрано і місце проведення наступного конгресу, він відбудеться 2021 року на базі Варшавського університету.

  

провідний науковий співробітник
відділу української та зарубіжної фольклористики,
доктор філологічних наук
Леся Георгіївна Мушкетик

 

 Голова Міжнародного угрознавчого товариства Лахделма Туомо вітає учасників VIII Міжнародного угрознавчого конгресу в Центрі ім.Золтана Кодая у м. Печ.

 

 Ю. Васовчик, І. Монок, Л. Мушкетик

 

 Університет у Печі