imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

2017,2016,2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009

 

І Всеукраїнська науково-практична конференція 
«Поділля у 1793-1917 рр.»

 

     Нещодавно, 6 квітня 2017 року, у м. Кам'янець-Подільському відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Поділля у 1793-1917 рр.». Зустріч організовано працівниками Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника і Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам'янець-Подільському національному університеті ім. І. Огієнка.

Прочитати повністю... 

 


 

Науково-практичний семінар
«Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини у працях Євгенії Спаської»
      

     10 лютого 2017 року в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації відбувся науково-практичний семінар «Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини у працях Євгенії Спаської», присвячений 125-річчю від дня народження Є. Спаської.

Прочитати повністю...

 


  

РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ «У ПРОМІННІ ВІФЛЕЄМСЬКОЇ ЗІРКИ» присвячені 100-річчю «Щедрика»
      

     У добре знаному киянам міському Будинку вчителя, на порталі якого є меморіальна дошка, де зазначено, що тут у 1918 році розгорнула свою діяльність Центральна рада незалежної України, 25 січня 2017 року відбувся концерт Різдвяних зустрічей «У промінні Віфлеємської зірки». Це вже було 12-те щорічне зібрання, започатковане як ушанування в музичних творах, переважно хорових і вокальних, великого свята Різдва Христового.

Прочитати повністю...

 


 

НОВА УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА ПРЕЗЕНТАЦІЯ
      

     24 січня о 18:00 у Малій залі Будинку кіно в Києві відбулася презентація нового спільного українсько-польського наукового проекту Вроцлавського університету і Центру кінематографічних студій НаУКМА. Результатом його стало видання збірника «Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані» (редактори-упорядники наукової праці - професор Славомір Бобовський та член Правління НСКУ, кінознавець, редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька).

Прочитати повністю...

 


 

Обласний семінар для викладачів в м. Полтава
      

     23 січня 2017 р. у Полтавському музичному училищі ім. М. В Лисенка відбувся обласний семінар для викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) на тему: «Народнопісенна творчість на Полтавщині» з презентацією книги провідного наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, доктора мистецтвознавства Л. О. Єфремової «Народні пісні Полтавщини» із серії «З колекцій збирачів фольклору» (2016).

Прочитати повністю...