imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

2017,2016,2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009

   

Лекція наукового співробітника ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України на IV Міжнародному фестивалі фантастичної літератури та уявних світів «LiTerraCon»


     10-12 листопада в Києві проходив IV Міжнародний фестиваль фантастичної літератури і уявних світів «LiTerraCon». На запрошення організаторів фестивалю старший науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидат філологічних наук Чебанюк Олена Юріївна прочитала лекцію на тему: «Давня магія: Символіка у коді традиційної культури українців».

 


 

Дванадцята Міжнародна наукова конференція «Драгоманівські студії»


     23 жовтня 2017 р. у Софії відбулася Дванадцята міжнародна наукова конференція «Драгоманівські студії», у якій взяли участь співробітники ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України.

 


 

Виставка «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!»


     12 жовтня 2017 р. у Музеї історії Києва відкрилася виставка «Щоб зберегти на всі віки скарби козацької доби!», що є спільним проектом Міністерства культури України, Департаменту культури КМДА, Національного науково-дослідного реставраційного центру України та Музею історії міста Києва. Виставку присвячено Дню Українського козацтва та святу Покрови Пречистої Богородиці  14 жовтня, який віднедавна ще святкується як День захисника України.

Прочитати повністю... 

 


 

Виставка «Дві стихії». Мала фарфорова пластика Владислава Щербини


     10 жовтня 2017 р. у Сумському обласному художньому музеї імені Никанора Онацького (далі  СОХМ) відкрилася виставка малої фарфорової пластики та кераміки скульптора-фарфориста, члена Національної спілки художників України (далі НСХУ) Владислава Івановича Щербини (1926-2017).

Прочитати повністю... 

 


 

Міжнародна наукова конференція
«Кароль Шимановський у культурі ХХ-ХХІ століть»

 

     Упродовж 1-5 жовтня в польському містечку Закопане відбулася Міжнародна наукова конференція «Кароль Шимановський у культурі ХХ-ХХІ століть».

Прочитати повністю... 

 


 

Презентація журналу «Ukrainian Cultural Initiatives»

 

     4 жовтня в приміщенні агентства Укрінформ відбулася презентація нового журналу «The Ukrainian: Life and Culture» («Українське: життя і культура»), заснованого Асоціацією «Ukrainian Cultural Initiatives» в США.

Прочитати повністю... 

 


 

Виставка «Вишивка авангарду»

 

     4 жовтня 2017 р. в Музеї видатних діячів української культури відбулося відкриття виставки «Вишивка авангарду». Експозиція є частиною широкомасштабного науково-дослідного проекту «Відроджені шедеври», якому в цьому році виповнилося 10 років.

Прочитати повністю... 

 


 

Конкурс творчих робіт «Арт Країна» та «Арт Країна Kids»
на ХХVІ Міжнародній оптово-роздрібній виставці рукоділля та творчого хобі

 

     27-30 вересня 2017 р. у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський пр., 15) відбувся заключний етап конкурсу «Арт Країна» та «Арт Країна Kids», який проходив в рамках ХХVІ Міжнародної оптово-роздрібної виставки рукоділля та творчого хобі.

Прочитати повністю... 

 Науково-практична конференція
«Внесок роду Щербаківських в українську культуру»
(22.09.2017 р., смт Ружин Житомирської області)

 

     Серед пам'ятних дат і ювілеїв 2017 року, відзначення яких на державному рівні передбачено постановою Верховної Ради України,  140-ліття від дня народження знаного українського вченого, музейника, пам'яткоохоронця, педагога Данила Щербаківського (1877-1927). Крім неоціненого внеску у формування колекцій національної культурної спадщини, дослідження різноманітних реалій і явищ матеріальної та духовної культури України, Д. Щербаківський залишив помітний слід як організатор наукового життя, зокрема етнографічних та мистецтвознавчих установ Всеукраїнської академії наук.

Прочитати повністю... 

 Виставка «Кароль Шимановський — від Тимошівки до Лозани»

 

     18 вересня 2017 р. відбулося відкриття виставки «Кароль Шимановський — від Тимошівки до Лозани», що проводиться в рамках фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» (XV Музичний фестиваль ім. К. Шимановського на малій батьківщині композитора: Тимошівка, Кам'янка, Кропивницький, Київ; фестиваль присвячений 135-й річниці від дня народження та 80-й річниці смерті композитора).

Прочитати повністю... 

 


 

Сьомий міжнародний конгрес дослідників Білорусі

 

     15-17 вересня 2017 р. в Варшаві відбувся Сьомий міжнародний конгрес дослідників Білорусі. Конгрес як щорічна подія був заснований представниками білоруської і литовської громадськості як щорічний захід, орієнтований і на інтелектуальну спільноту, і широке коло слухачів. Мета Конгрес  інтегрувати дослідників та експертів у політичній, соціальній, гуманітарній сферах; сприяти глибшому пізнанню Білорусі в академічних і громадських осередках.

Прочитати повністю... 

 47 Міжнародна наукова славістична конференція
«У дні Вука Караджича» (14-18 вересня 2017 р., Белград, Сербія)

 

     14-18 вересня 2017 р. на філологічному факультеті Белградського університету (Сербія) відбулася 47 Міжнародна наукова славістична конференція «У дні Вука Караджича», яку щороку організовує Міжнародний славістичний центр (голова проф. Драгана Мршевич-Радович) за підтримки Міжнародного комітету славістів (голова проф. Бошко Сувайджич), міністерства освіти та науки, міністерства культури та інших інституцій Сербії.

Прочитати повністю... 

 XV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута»

 

     10-16 вересня 2017 р. у м. Маріуполь проходив XV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута». У ньому взяли участь понад 50 виконавців з усіх куточків України. Суддівську раду очолював завідувач відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ ім. М. Т. Рильського, кандидат мистецтвознавства Анатолій Калениченко, відповідальним секретарем суддівської ради була старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ ім.М.Т.Рильського, кандидат мистецтвознавства Ірина Сікорська.

Прочитати повністю... 

 Презентація книжки Т. Шевчук та Я. Ставицької
«Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття»

 

     5 вересня 2017 року о 16.00 у Музеї Михайла Грушевського (Паньківська, 9) відбулася презентація книжки науковців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України  старшого наукового співробітника відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидата філологічних наук Тетяни Миколаївни Шевчук та аспірантки 3-го року навчання цього ж відділу Ярини Ставицької «Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття», опублікована видавництвом «Дуліби» в 2017 році.

Прочитати повністю... 

 XIII Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності

 

     16-19 серпня 2017 р. відбулася вже Тринадцята Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності (с. Зазим'я, база відпочинку «Зазим'я», вул. Деснянська, 141).

Прочитати повністю... 

 VІІІ Міжнародна наукова конференція «Одеські етнографічні читання»

 

     3-7 липня 2017 р. на історичному факультеті Одеського національного університету імені І. І. Мечникова відбулася чергова VІІІ Міжнародна наукова конференція «Одеські етнографічні читання» на тему «МІГРАЦІІ В ІСТОРІЇ І ЕТНІЧНИХ ПРОЦЕСАХ».

Прочитати повністю... 

 Міжнародна наукова конференція польських народознавців за участю вчених з України, Болгарії, Словаччини «Регіони і регіоналізм в перспективі культурної антропології»

 

     22 - 25 червня 2017 року в містечку Ґнєвніно, що на півночі Польщі, відбулася чергова щорічна Міжнародна наукова конференція польських народознавців за участю вчених з України, Болгарії, Словаччини. Організатор загальнопольська наукова структура Польське народознавче товариство (Polskie Towarzystwо Ludoznawcze, PTL).

Прочитати повністю... 

 


 

Лекція «Український фольклор у рукописних архівах Варшави» в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського

 

     14 червня 2017 року в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулася лекція старшого наукового співробітника відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського Ірини Мирославівни Коваль-Фучило.

Прочитати повністю... 

 


 

Круглий стіл «Угорський чинник у внутрішній політиці України»

 

     20 червня 2017 року в конференц-залі Національного інституту стратегічних досліджень (Київ, в. Пирогова 7-а) відбувся круглий стіл під назвою «Угорський чинник у внутрішній політиці України». Головував директор Національного інституту стратегічних досліджень, доктор технічних наук, професор, академік НАН України В. Горбулін.

Прочитати повністю... 

 


 

     Випуск радіожурналу «Renaştere-Відродження» Громадської компанії «Теле-Радіо-Молдова» (м. Кишинів), який вийшов в ефір у четвер, 25. 05. 2017 р., о 20:15.

     Редактори і ведучі радіожурналу - доктор педагогіки Катерина Кожухар і доктор історії Віктор Кожухар, науковці-україністи сектора «Етнологія українців» Інституту культурної спадщини АН Молдови.

Прочитати повністю...

 


 

І Всеукраїнська науково-практична конференція 
«Поділля у 1793-1917 рр.»

 

     Нещодавно, 6 квітня 2017 року, у м. Кам'янець-Подільському відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Поділля у 1793-1917 рр.». Зустріч організовано працівниками Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника і Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам'янець-Подільському національному університеті ім. І. Огієнка.

Прочитати повністю... 

 


 

Науково-практичний семінар
«Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини у працях Євгенії Спаської»
      

     10 лютого 2017 року в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації відбувся науково-практичний семінар «Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини у працях Євгенії Спаської», присвячений 125-річчю від дня народження Є. Спаської.

Прочитати повністю...

 


  

РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ «У ПРОМІННІ ВІФЛЕЄМСЬКОЇ ЗІРКИ» присвячені 100-річчю «Щедрика»

      

     У добре знаному киянам міському Будинку вчителя, на порталі якого є меморіальна дошка, де зазначено, що тут у 1918 році розгорнула свою діяльність Центральна рада незалежної України, 25 січня 2017 року відбувся концерт Різдвяних зустрічей «У промінні Віфлеємської зірки». Це вже було 12-те щорічне зібрання, започатковане як ушанування в музичних творах, переважно хорових і вокальних, великого свята Різдва Христового.

Прочитати повністю...

 


 

НОВА УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА ПРЕЗЕНТАЦІЯ
      

     24 січня о 18:00 у Малій залі Будинку кіно в Києві відбулася презентація нового спільного українсько-польського наукового проекту Вроцлавського університету і Центру кінематографічних студій НаУКМА. Результатом його стало видання збірника «Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані» (редактори-упорядники наукової праці - професор Славомір Бобовський та член Правління НСКУ, кінознавець, редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька).

Прочитати повністю...

 


 

Обласний семінар для викладачів в м. Полтава
      

     23 січня 2017 р. у Полтавському музичному училищі ім. М. В Лисенка відбувся обласний семінар для викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) на тему: «Народнопісенна творчість на Полтавщині» з презентацією книги провідного наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, доктора мистецтвознавства Л. О. Єфремової «Народні пісні Полтавщини» із серії «З колекцій збирачів фольклору» (2016).

Прочитати повністю...