imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

2017,2016,2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009

 

Презентація книжки Т. Шевчук та Я. Ставицької
«Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття»

 

     5 вересня 2017 року о 16.00 у Музеї Михайла Грушевського (Паньківська, 9) відбулася презентація книжки науковців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України - старшого наукового співробітника відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидата філологічних наук Тетяни Миколаївни Шевчук та аспірантки 3-го року навчання цього ж відділу Ярини Ставицької «Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття», опублікована видавництвом «Дуліби» в 2017 році.

Прочитати повністю... 

 XIII Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності

 

     16-19 серпня 2017 р. відбулася вже Тринадцята Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності (с. Зазим'я, база відпочинку «Зазим'я», вул. Деснянська, 141).

Прочитати повністю... 

 VІІІ Міжнародна наукова конференція «Одеські етнографічні читання»

 

     3-7 липня 2017 р. на історичному факультеті Одеського національного університету імені І. І. Мечникова відбулася чергова VІІІ Міжнародна наукова конференція «Одеські етнографічні читання» на тему «МІГРАЦІІ В ІСТОРІЇ І ЕТНІЧНИХ ПРОЦЕСАХ».

Прочитати повністю... 

 Міжнародна наукова конференція польських народознавців за участю вчених з України, Болгарії, Словаччини «Регіони і регіоналізм в перспективі культурної антропології»

 

     22 - 25 червня 2017 року в містечку Ґнєвніно, що на півночі Польщі, відбулася чергова щорічна Міжнародна наукова конференція польських народознавців за участю вчених з України, Болгарії, Словаччини. Організатор загальнопольська наукова структура Польське народознавче товариство (Polskie Towarzystwо Ludoznawcze, PTL).

Прочитати повністю... 

 


 

Лекція «Український фольклор у рукописних архівах Варшави» в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського

 

     14 червня 2017 року в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулася лекція старшого наукового співробітника відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського Ірини Мирославівни Коваль-Фучило.

Прочитати повністю... 

 


 

Круглий стіл «Угорський чинник у внутрішній політиці України»

 

     20 червня 2017 року в конференц-залі Національного інституту стратегічних досліджень (Київ, в. Пирогова 7-а) відбувся круглий стіл під назвою «Угорський чинник у внутрішній політиці України». Головував директор Національного інституту стратегічних досліджень, доктор технічних наук, професор, академік НАН України В. Горбулін.

Прочитати повністю... 

 


 

     Випуск радіожурналу «Renaştere-Відродження» Громадської компанії «Теле-Радіо-Молдова» (м. Кишинів), який вийшов в ефір у четвер, 25. 05. 2017 р., о 20:15.

     Редактори і ведучі радіожурналу - доктор педагогіки Катерина Кожухар і доктор історії Віктор Кожухар, науковці-україністи сектора «Етнологія українців» Інституту культурної спадщини АН Молдови.

Прочитати повністю...

 


 

І Всеукраїнська науково-практична конференція 
«Поділля у 1793-1917 рр.»

 

     Нещодавно, 6 квітня 2017 року, у м. Кам'янець-Подільському відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Поділля у 1793-1917 рр.». Зустріч організовано працівниками Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника і Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам'янець-Подільському національному університеті ім. І. Огієнка.

Прочитати повністю... 

 


 

Науково-практичний семінар
«Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини у працях Євгенії Спаської»
      

     10 лютого 2017 року в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації відбувся науково-практичний семінар «Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини у працях Євгенії Спаської», присвячений 125-річчю від дня народження Є. Спаської.

Прочитати повністю...

 


  

РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ «У ПРОМІННІ ВІФЛЕЄМСЬКОЇ ЗІРКИ» присвячені 100-річчю «Щедрика»

      

     У добре знаному киянам міському Будинку вчителя, на порталі якого є меморіальна дошка, де зазначено, що тут у 1918 році розгорнула свою діяльність Центральна рада незалежної України, 25 січня 2017 року відбувся концерт Різдвяних зустрічей «У промінні Віфлеємської зірки». Це вже було 12-те щорічне зібрання, започатковане як ушанування в музичних творах, переважно хорових і вокальних, великого свята Різдва Христового.

Прочитати повністю...

 


 

НОВА УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА ПРЕЗЕНТАЦІЯ
      

     24 січня о 18:00 у Малій залі Будинку кіно в Києві відбулася презентація нового спільного українсько-польського наукового проекту Вроцлавського університету і Центру кінематографічних студій НаУКМА. Результатом його стало видання збірника «Польсько-українське сусідство на кінематографічному екрані» (редактори-упорядники наукової праці - професор Славомір Бобовський та член Правління НСКУ, кінознавець, редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька).

Прочитати повністю...

 


 

Обласний семінар для викладачів в м. Полтава
      

     23 січня 2017 р. у Полтавському музичному училищі ім. М. В Лисенка відбувся обласний семінар для викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) на тему: «Народнопісенна творчість на Полтавщині» з презентацією книги провідного наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, доктора мистецтвознавства Л. О. Єфремової «Народні пісні Полтавщини» із серії «З колекцій збирачів фольклору» (2016).

Прочитати повністю...