imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

2018, 2017, 20162015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

 

 

Виступ угорської дослідниці Каталін Югас на вченій раді ІМФЕ


     Наукове співробітництво між Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) та Інститутом етнографічних досліджень Центру гуманітарних наук Угорської академії наук має систематичний характер завдяки виконанню спільних проектів, що дозволяють науковцям обох країн обмінюватися своїм досвідом та знаннями. Уже вдруге в рамках угорсько-українського дослідницького проекту «Зміни національного, регіонального і локального рівня в народній культурі та суспільстві України та Угорщини в ХХ-ХХІ ст.» здійснила відрядження до Києва науковий співробітник Інституту етнографічних досліджень Каталін Югас, яка перебувала тут з 2 по 8 березня 2018 р.

Прочитати повністю...

 


 

Доповідь професора Б. Ристовської-Йосифовської (Скоп'є, Македонія)
в ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України


     Традиційними є наукові зв'язки та зустрічі в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) з колегами із Македонії. В Інституті у різний час виступали Президент Македонської академії наук і мистецтв (далі - МАНМ) академік Цветан Грозданов, академік МАНМ Блаже Ристовський, колишній директор Інституту старослов'янської культури (Прилеп, Македонія) доктор Танас Вражиновський, науковий співробітник Інституту фольклору ім. Марка Цепенкова (Скоп'є, Македонія), доктор Лідія Стоянович. Плідним був також спільний проект між ІМФЕ та Інститутом фольклору ім. Марка Цепенкова (Скоп'є). Важливо, що і сьогодні наукові контакти продовжуються, що свідчить про роль гуманітарних досліджень у наших країнах, зокрема в галузі народознавства.

Прочитати повністю...

 


 

Наукова сесія, присвячена 90-річчю від дня народження А. І. Мухи
та 100-річчю від дня народження В. В. Цвіркунова


     30 cічня 2018 р. в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України відбулася наукова сесія з нагоди відзначення 90-річчя від дня народження видатного українського вченого-музикознавця і композитора Антона Івановича Мухи (1928-2008) та 100-річчя від дня народження відомого українського кінознавця Василя Васильовича Цвіркунова (1917-2000), які працювали в Інституті. На заході були заслухані доповіді, присвячені науковій і творчій спадщині вчених-ювілярів.

Прочитати повністю...

 


 

Експедиція 17-19 січня 2018 року на північ Тернопільської області


     З метою наповнення бази сучасних польових матеріалів, 17-19 січня 2018 р. Інститутом мистецтвознавства фольклористки та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) було споряджено етнографічну експедицію на північ Тернопільщини. Учасники експедиції - молодший науковий співробітник відділу «Архівні наукові фонди рукописів та фонозаписів», кандидат історичних наук Б.М. Сауляк, молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук В.В. Щибря, провідний етнолог відділу «Український етнологічний центр» О.М. Головко. Дослідження проводилось за кущовим принципом, було охоплено Шумський, Кременецький та Збаразький райони Тернопільської області. Місцем базування дослідників стало місто Кременець, з якого здійснювалися виїзди у населені пункти, розташовані на відстані 15-30 км.

Прочитати повністю...

 


 

Польові студії на теренах Тернопільщини

 

     16-19 січня 2018 р. співробітниками відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України було здійснено експедиційний виїзд до Бережанського та Підгаєцького районів Тернопільської області. У тематичному колі наукових зацікавлень збирачів опинились питання усної історії, господарських практик, традиційних вірувань мешканців регіону.