imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

2018,2017,2016,2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009

 

 

  Вшанування річниці з дня народження М. Т. Рильського


     19 березня 2018 р. з нагоди вшанування 123-річчя від дня народження М. Т. Рильського відбулося традиційне покладання квітів до його пам'ятника у Голосіївському парку. Серед присутніх були рідні поета - онук М.Г. Рильський та найстарший член родини - племінник М.Т. Рильського з с. Романівка, працівники Літературно-меморіального музею Максима Рильського на чолі з його директором В.Л. Колесник, співробітники бібліотеки ім. М.Т. Рильського та М.О. Некрасова, що у Голосіївському районі, члени Спілки письменників України, перекладачі, науковці.

Прочитати повністю...

 


 

  Участь співробітників ІМФЕ ім. М.Т. Рильського
у роботі XXVII Міжнародної оптово-роздрібної виставки
HANDMADE-EXPO
(28 лютого - 03 березня 2018 р.)


     З 28 лютого по 03 березня 2018 р. у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський пр., 15) проходила ХХVІІ Міжнародна оптово-роздрібна виставка HANDMADE-EXPO, в роботі якої взяли участь співробітники відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ).

Прочитати повністю...

 


 

«Мудрості від Максима Рильського»


     22 лютого 2018 р. в Національному музеї літератури України в Києві відбулася презентація нової книжки «Мудрості від Максима Рильського. Вислови, поради, роздуми про філософію буття» (упорядник М.Г. Рильський, Київ, видавництво «Успіх і кар'єра», 2018).

Прочитати повністю...

 


 

Міжнародна науково-практична конференція

«РЕЖИСУРА ЕКРАННИХ МИСТЕЦТВ:

актуальні питання професії, методологія навчання»


     20-21 лютого 2018 року у Будинку кіно відбулась Третя Міжнародна науково-практична конференція «Режисура екранних мистецтв: актуальні питання професії, методологія навчання», організатором якої є Інститут екранних мистецтв (далі - ІЕМ) Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого (далі - КНУТКТ). Учасники конференції обмінялися думками щодо зміни підходів до методології навчання режисурі екранних мистецтв.

Прочитати повністю...

 


 

Лекція співробітника ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України
в рамках симпозіуму «Актуальні питання
східноєвропейської етномузикології»
(Дніпро, 08 лютого 2018 р.)


    8-10 лютого 2018 р. у м. Дніпрі проходив Перший міжнародний симпозіум «Актуальні питання східноєвропейської етномузикології», який був організований Дніпропетровською академією музики ім. М. Глінки. 10 лютого 2018 р. молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидат історичних наук Володимир Васильович Щибря виголосив доповідь на тему «Традиційне вбрання Нижньої Наддніпрянщини».

Прочитати повністю...

 


  

Лекція співробітника ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України
в рамках проекту «Київ в авангарді. 1960-70-ті»
(Дім Майстер-Клас)


   10 лютого 2017 р. у рамках проекту «Київ в авангарді. 1960-70-ті», який організовує Дім Майстер-Клас (м.Київ, вул.Б.Хмельницього, 57Б), відбулася лекція відомої дослідниці українського кіномистецтва, молодшого наукового співробітника відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі ІМФЕ) Оксани Валеріївни Волошенюк. До уваги слухачів було представлено авторські роздуми на тему «Кіноспалах 1960-х: як творилася модерна кіно-Україна».

Прочитати повністю...

 


 

БЛАГОСЛОВЕННА СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ

Різдвяні зустрічі «У промінні Віфлеємської зірки»
до 100-ліття наці
ональної злуки

 

      В останню декаду січня для киян стало традицією проведення щорічних Різдвяних зустрічей «У промінні Віфлеємської зірки», що започаткував клуб «Співоча родина». Кожного року обиралася спеціальна актуальна на часі тема - творчість М. Лисенка, М.Леонтовича, Л. Ревуцького, 100-ліття «Щедрика», 90-ліття журналу «Музика» тощо. Цього року темою обрано «Благословенна соборність України», до 100-ліття проголошення ІV Універсалу про утворення держави Україна та національної злуки.

Прочитати повністю...

 


 

Модні історії в домі Косачів

 

     13 січня 2018 р. у Музеї видатних діячів української культури (далі -МВДУК) відбувся культурно-мистецький захід «Модні історії в домі Косачів», який склався з музичних номерів, презентації колекції вишитого одягу, науково-популярних доповідей та приємного неформального спілкування друзів Музею Лесі Українки (далі - МЛУ). Координатором та ведучою вечора була старший науковий співробітник МЛУ Оксана Віталіївна Константинівська. Зустріч розпочалася з виступу квартету бандуристів Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.І. Майбороди, які виконали традиційні українські щедрівки та пісні.