imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |
Презентація творчості Богдани Фільц


21 травня 2018 р. в рамках ІІ Міжнародного фестивалю «Київські музичні прим'єри» в залі Національної спілки композиторів України відбувся концерт-презентація нотних видань композиторки та музикознавиці, Заслуженого діяча мистецтв України, багаторічної наукової працівниці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Богдани Михайлівни Фільц.

 

Богдана Михайлівна Фільц

 

Концерт став продовженням низки віншувальних заходів, присвячених ювілею видатної мисткині, яка народилася 85 років тому, 14 жовтня 1932 року в місті Яворові, закінчила Львівську консерваторію по класу композиції у професора С. Людкевича, а потім аспірантуру в тодішньому Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР в академіка Л. Ревуцького. Після захисту кандидатської дисертації Богдана Михайлівна понад 50 років пропрацювала у відділі музикознавства ІМФЕ, була авторкою чотирьох монографій, численних наукових статей, розділів до «Історії української музики», статей до «Української музичної енциклопедії», відповідальним редактором інститутських видань. Плідна наукова робота не стала на заваді реалізації композиторського таланту, і на сьогодні Б. Фільц є автором понад 400 музичних творів, поміж яких більшу частку посідає вокальна, хорова музика, а також різноманітні твори для дітей.

У рідному місті композиторки, а також у Львові і Дрогобичі відбулися ювілейні концерти за участі провідних виконавців та музичних колективів Львівщини. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка присвоїв їй звання почесного професора та почесного доктора наук з урочистим врученням відповідних документів.

Багаторічне співробітництво із Дрогобицьким видавництвом «Посвіт» сприяло тому, що твори Б. Фільц не лише виконуються, а й видаються, завдяки чому стають ще більш доступними для музикантів в Україні та поза її межами. На презентації у Спілці композиторів були представлені видання творів останніх років. Поміж них - хорова музика, зокрема Реквієм «Ангелику», присвячений пам'яті Небесної Сотні, дитяча опера «Лісова школа», фортепіанні цикли «Яворівські іграшки» та «Музичні фрески», вокальні твори на слова Лесі Українки, Ліни Костенко, Олени Теліги, Олега Ольжича й інших українських поетів. Доробок композиторки прекрасно озвучили талановиті виконавці: співаки Наталя Пелих та Сергій Бортник, піаністка Неліда Афанас'єва та дитячий хор «Соняшник» під керуванням Світлани Рябінко. Як зажди цікаво та емоційно вела концерт та виконувала фортепіанні твори ювілярки старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства В.В. Кузик.

 

  

На першому плані: В. Кузик (ліворуч), Н. Пелих, Н. Афанас'єва та С. Бортник, Н. Насікан; на другому плані: хор «Соняшник», Б. Фільц, хормейстер С. Рябінко, концертмейстер І. Бабієнко

 

 

Завідувач відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства А.П. Калениченко (ліворуч); старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства В.В. Кузик; доцент кафедри теорії та історії музики Національно педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Н.І. Грицюк; старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства І.М. Сікорська; Заслужений діяч мистецтв України, композитор Б.М. Фільц; молодший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства О.М. Летичевська

 

Оксана Летичевська
молодший науковий співробітник,
кандидат мистецтвознавства