imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

 

 

СТАЖУВАННЯ В ЧЕХІЇ

 

У рамках угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки про співробітництво в галузі освіти і науки від 19 грудня 2011 року з 20 липня 2019 р. по 17 серпня 2019 р. Кабінет чеської мови для іноземців на базі Філософського факультету Університету ім. Т. Г. Масарика у Чеській Республіці (м. Брно) організував навчання в «Літній школі слов'янських студій». Аспірантка Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі ІМФЕ) Собора Юлія Борисівна брала участь у роботі літньої школи у м. Брно (Чехія).

Прочитати повністю...

 


 

ОБ'ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ: 
ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ СУЧАСНИХ ЕТНОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

 

    22 січня 2019 р. на базі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбувся круглий стіл «Україна децентралізується: історико-культурна спадщина та цивілізаційний вибір», організований спільними зусиллями представників Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) у рамках Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», наукових співробітників й Ради молодих вчених Інституту.

Прочитати повністю...


 Всеукраїнська ювелірна та емальєрна виставка
«КВАДРА міні-метал. Ювелірне - мистецтво - емалі»
(15.11.2018 - 14.12.2018)

 

  15 листопада 2018 р. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (далі - НМУНДМ) відбулося відкриття другої Всеукраїнської виставки ювелірного та емальєрного мистецтва України «КВАДРА міні-метал. Ювелірне - мистецтво - емалі», що є продовженням виставкового арт-проекту, започаткованого в 2014 р. за активної ініціативи його ідейного натхненника - відомого ювеліра та емальєра Віталія Хоменка.

Прочитати повністю...

 


 

Історичний фестиваль «Legio Historica» - поєднання наукового та розважального

 

  17 листопада 2018 р. на історичному факультеті Київського Національного університету імені Тараса Шевченко було проведено третій масштабний науково-популярний фестиваль «Legio Historica».

Прочитати повністю...

 


 

«Пересічна людина» в ракурсі сучасних 

гуманітарних студій: досвід німецьких учених

 

  13 листопада 2018 р. молоді науковці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) старший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук В. Юрченко, молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук А. Ярова, аспірантка відділу української та зарубіжної фольклористики Т. Волковічер взяли участь у семінарі на тему «Від жертви до злочинця. Місце і роль "пересічної" людини у втіленні злочинної політики тоталітарних режимів», що відбувся у межах тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій» (червень-листопад 2018 р.).

Прочитати повністю...