imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2009

 

 

ВИСТАВКА НАТАЛІЇ ЯМЧИНСЬКОЇ
«ДИВО НА КОЛЬОРОВОМУ СКЛІ»

 

05 березня 2019 р. уКиївському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулося відкриття персональної виставки картин майстрині з м. Ніжин Наталії Ямчинської.

Прочитати повністю...

 


 

Круглий стіл на пошану видатного українознавця П. Чубинського

 

27 лютого 2019 р. у Національному музеї літератури України відбувсякруглий стіл «Павло Чубинський. Велетень української культури», присвячений 180-річчю від дня народження визначного поета та ученого, громадського діяча, автораслів Державного Гімну України. Окрім святкування чільної дати з біографії великого українця, актуальність заходу була підсиленапотребою гідного відзначення 150-ї річниці від початку широкомасштабного експедиційного фольклорно-етнографічного вивчення України (1869-1870 рр.), що здійснилося завдяки видатному організаційному та науковому таланту Павла Платоновича.

Прочитати повністю...

 


 

АВТОРСЬКІ ПАТРІОТИЧНІ ТВОРИ, ЯКІ ФОЛЬКЛОРИЗУВАЛИСЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ВИШИТИХ РУШНИКАХ 1930-Х РОКІВ

 

До Міжнародного дня рідної мови
«Мово рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько -
Тільки камінь має...» 

28 лютого 2019 р. у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулася лекція провідного фольклориста Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Тетяни Михайлівни Волковічер до Міжнародного дня рідної мови «Авторські патріотичні твори, які фольклоризувалися на українських вишитих рушниках 1930-х років».

 

Прочитати повністю...

 


 

Ювілей В.В. Кузик

 

14 лютого 2019 р. - «Валентинів день» - у залі Київської організації Національної Спілки композиторів України відзначала ювілей відома музикознавиця, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Валентина Володимирівна Кузик. Привітати ювілярку прийшли представники музичної еліти Києва: композитори, виконавці, науковці. 

Прочитати повністю...

 РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ

 

В щедрий вечір, в Новий рік 
Ми вітаємо усіх!
Будьте здорові, щасливі й багаті!
Хай пісня чудова лунає на святі!

23 січня 2019 р. вже у чотирнадцяте відбулися Різдвяні зустрічі «У промінні Віфлеємської зірки». Цього року вони були присвячені 100-літтю першовиконання у храмах Києва «Літургії» Миколи Леонтовича українською мовою. Однак проголошена тематика виявилася значно ширшою, аніж було проанонсовано афішою, бо на нинішньому зібранні ми відзначили 100-ліття проведення першого собору, на якому було уряджено послів до Константинополя/Стамбулу з проханням надати українській церкві автокефалію, і радість від надання Томосу українській церкві, і вшанування 90-ліття патріарха Філарета (його чествування відбувалося у палаці «Україна» в ті ж самі години, що й наша акція). Різдвяні зустрічі проходили вже вдруге у залі Вченої ради Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського», люб'язно наданого ректоратом цього закладу.

Прочитати повністю...

 


 

Конференція «Обмін знанням в академічних культурах через міграції всередині та між Європою та Чорноморським регіоном (до Першої світової війни та за її наслідками)»

(Скоп'є, 11-12 січня 2019 р.)

 

Сніг у Македонії - явище досить незвичне. Відтак наш транзитний рейс до Скоп'є з Стамбула (прямих рейсів із Києва немає) було затримано майже на три години - у Македонії сніжило, і столичний аеропорт «Александр Македонський» літаки не приймав. Нарешті посадкову смугу було розчищено, - і ось ми у Скоп'є. Першою людиною, котра зустріла нас в аеропорту, був п. Костянтин Куценко - консул з питань культури Посольства України у Республіці Македонія, якому висловлюємо щиру вдячність за увагу і допомогу. Користуючись нагодою, висловлюємо подяку відомому славісту і колишньому співробітнику Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнолгії ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), а сьогодні Надзвичайному і Повноважному Послу України у Республіці Македонія п. Наталі Задорожнюк.

Прочитати повністю...