imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

ВИСТАВКА НАТАЛІЇ ЯМЧИНСЬКОЇ
«ДИВО НА КОЛЬОРОВОМУ СКЛІ»

 

05 березня 2019 р. уКиївському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулося відкриття персональної виставки картин майстрині з м. Ніжин Наталії Ямчинської.

 

Виступ директора Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського Вікторії Леонтіївни Колесник

 

У заході взяла участь науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидат мистецтвознавства Галина Істоміна.

 

Науковий співробітник ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства Г. В. Істоміної дарує Музею свою монографію

 

На виставці представленороботи, у яких розпис на склі поєднаний здекоративнимживописом.Малярство на склі - один із давніх українських народних промислів, що заснований на багатогранних мистецьких традиціях минулих віків, полягає в нанесенні зображення зі зворотної сторони скла. У малярстві (малюванні) на склі відбилися естетичні смаки народу, розуміння явищ навколишнього світу.

Техніка виконання має дуже багато переваг, оскільки шар фарби наноситься зі звороту, все зображення міститься під захистом скла, воно блищить і захищене від зовнішніх пошкоджень. Коли під скло підкласти поталь, то додаткова фактура посилює блиск і мерехтіння поверхні. Очевидно техніка малярства на склі була і є доволі привабливою для народних майстрів.Ця техніка сягає корінням часів Візантійської імперії і має давні традиції як у професійному, так і в народному мистецтві. Із активним поширенням листового скла іконописці почали застосовувати її для написання християнських образів.

У Центральній Європі розвиток живопису на склі припадає на ХVІІІ століття. Техніка активно розвивалася у країнах, де здавна проживали українці. В Україні живопис на склі найбільше поширився у Карпатах, на Покутті та Поділлі. У ХІХ столітті це мистецтво набуло значноїпопулярності у Західній Україні і належало до пріоритетних видів живопису.

 

Наталія Ямчинська (праворуч) та учасниці відкриття виставки

 

Наталія Ямчинська закінчила Ніжинське училище культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької за спеціалізацією «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», потім продовжила навчання в Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя і Київському інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука за спеціальністю «Декоративно-монументальний розпис». З 2004 року працює в школі мистецтв м. Ніжин.

Роботи Наталії Ямчинської мають яскравий колорит, виражену декоративність. Художниця вміє лаконічною палітрою кольорів надавати образам дивовижної легкості.

ВідвідувачіМузею зможуть ознайомитися з творами художниці до 30 березня, детальніше за посиланням: http://rulskiy.kiev.ua/

 

Галина Істоміна
науковий співробітник,
кандидат мистецтвознавства