imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

Фестиваль документального кіно Docudays UA

 

На чільному фестивалі документального кіно Docudays UA, що проходив з 21 по 28 березня 2019 р., вперше працювало журі від Спілки кінокритиків України у форматі А-ля Screen. На великих світових кінофестивалях класу «А» - в Каннах або Берліні, - профільний журнал Screen видає щоденний випуск, на останній сторінці якого є таблиця з оцінками від кінокритиків з різних країн і видань. Щодня ця таблиця оновлюється і можна дивитись, який складається критичний консенсус з приводу стрічок основного конкурсу.

По п'ять експертів ставили оцінки фільмам в конкурсах Docu/Світ і Docu/Україна. Посеред інших до журі Docu/Україна ввійшла Оксана Волошенюк, молодший науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), член Міжнародної асоціації кінопреси, яка предсталяла видання Інституту «Студії мистецтвознавчі». Кінострічка «Історії зимового саду» (реж. С. Мозговий) була визнана кращою в Docu/Україна як кінокритичним журі, так і головним журі.

Під час фестивалю відбулася IV Всеукраїнська конференція «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини» (27-28 березня 2019 р., м. Київ, вул.Госпітальна, 4, готель «Русь»). Учасники - 150 керівників кіноклубів Докудейс. В день відкриття роботи конференції виступила О. Волошенюк із доповіддю «Медіаграмотність: світові тренди та медіаграмотність в Україні».

 

Виступ на IV Всеукраїнській конференції «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини» молодшого наукового співробітника О. Волошенюк

 

Співробітники ІМФЕ долучаються до реформування української освіти, так опублікований робочий зошит 8 «Я досліджую світ» із елементами медіаграмотності» для учнів 2-го класу пілотних шкіл НУШ, одним із авторів якого є О. Волошенюк: https://svitdovkola.org/files/pilot/2/pilot-2kl-tema8-web.pdf

 

Оксана Волошенюк
молодший науковий співробітник