imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

Генеральна Асамблея IOV у ОАЕ

 

1-5 квітня 2019 р. у м. Шарджа (ОАЕ) відбулася Генеральна Асамблея Міжнародної організації з народної творчості (International Organization of Folk Art - IOV), статус якої визначено як Міжнародна неурядова організація, що перебуває в офіціальних консультативних зв'язках із ЮНЕСКО та спеціальних консультативних зв'язках із ЕКОСОС. Заснована у 1979 р. у Австрії (м. Медлінг) Александром Вайглем (1928-2007), IOV сьогодні представлена майже у всіх країнах світу та проводить широку культурну діяльність під лозунгом «Народна культура - культура миру». Роботу IOV, членами якої є понад 180 країн-учасниць, організовано у межах комісій (зокрема, наукової) з проблем збереження, вивчення та презентації народної творчості.

 

Відкриття Генеральної Асамблеї IOV

 

Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) давно й плідно співробітничає з Міжнародною організацією з народної творчості (ІОV).

 

Учасники Генеральної Асамблеї IOV (друга справа - Оксана Микитенко)

 

ІМФЕ є колективним членом ІОV, ряд науковців є індивідуальними її членами. Співробітники Інституту неодноразово брали участь у багатьох міжнародних симпозіумах, асамблеях, конгресах, конференціях та семінарах з проблем фольклору, традиційної та сучасної народної культури, організованих ІОV у різних країнах. Зокрема, завідувач відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидат філологічних наук Л.К. Вахніна та провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики, доктор філологічних наук О.О. Микитенко були учасниками ХІV Європейської конференції «Між народною культурою та глобальною культурою», що відбулася 23-26 листопада 2017 р. у м. Андорф (Австрія). Попередня - ХІІІ Європейська конференція IOV у липні 2013 р. проходила на базі ІМФЕ, і за матеріалами цього широкого міжнародного форуму було видано збірник доповідей (Шляхи розвитку традиційних Європейських культур у ХХІ столітті / гол. ред. Ганна Скрипник, К.,: ІМФЕ, 2017). Матеріали цієї конференції, що представляли науковий досвід фахівців різних країн, зокрема в галузі збереження й усебічного вивчення етнічної культури в сучасних умовах, викликали великий інтерес та ще раз засвідчили спільні підходи до вирішення нагальних проблем сучасної культури. Збірник було презентовано під час проведення ХІV Європейської конференції у 2017 р. у м. Андорф, а під час Генеральної Асамблеї ІОV у м. Шарджа член української делегації бандуристка Алла Лішун, фотографію якої подано на обкладинці видання, передала у дар Президенту Міжнародної організації з народної творчості, головному редактору часопису «Folk Culture» п. Алі Абдулі Халіфа (Бахрейн).

 

Президент Міжнародної організації з народної творчості IOV при ЮНЕСКО Алі Каліфа з виданням ІМФЕ «13-а Міжнародна конференція з народної культури», поряд з ним бандуристка з України Алла Ліщун, світлина якої вміщена на обкладинці видання

 

За Статутом, Генеральна Асамблея IOV відбувається кожні два роки. Вона скликається для обговорення поточних та актуальних питань діяльності організації, звітів Президії та комісій, національних і регіональних секцій та груп, обрання нових членів, висвітлення найбільш резонансних міжнародних подій у галузі культури, до яких була залучена IOV, представлення нових важливих видань тощо. Засідання та спілкування колег у кулуарах, відвідання фольклорних фестивалів, знайомство з відповідними інституціями країни, надають форуму невимушеності та сприяють встановленню важливих міжнародних контактів, обговоренню перспективних проектів.

Усі ці питання стояли на порядку денному цьогорічної Генеральної Асамблеї IOV у м. Шарджа. Головним організатором заходу виступив Інститут з культурної спадщини м. Шарджа (Sharjah Institute for Heritage), який проводить велику роботу з вивчення та популяризації арабської народної культури, та особисто Президент Міжнародної організації з народної творчості д-р Алі Абдула Халіфа (Бахрейн). У роботі Генеральної Асамблеї IOV взяли участь: віце-президенти IOV п. Ханс Іоахим Холц (м. Андорф, Австрія) та п. Емма Чен (КНР), Генеральний секретар IOV п. Фабріціо Катанео (Італія), директор Інституту з культурної спадщини д-р Абдулазіз Ал Мусалам (Шарджа), голова комісії з наукової діяльності д-р Анна Брозовська-Крайка (Польща), яка представила підготовлений за матеріалами ХІV Європейської конференції збірник «Сучасна Європа -між народною та глобальною культурою» (Between Folk Culture and Global Culture in Contemporary Europe / еd. Anna Brzozowska-Krajka) (Lublin, 2019). Важливою подією стала презентація щойно виданої Інститутом з культурної спадщини (Шарджа) книги Анни Вейгл-Хоф «Александр та всесвітня історія IOV» (Alexander and the History of the World of IOV) (2019), присвячена засновнику IOV та його самовідданій діяльності на посту Генерального секретаря цієї організації упродовж майже тридцяти років.

 

 

У виданні вміщено також спогади колег і друзів А. Вайгла з різних країн, зокрема провідного наукового співробітника ІМФЕ, доктора філологічних наук Оксани Микитенко (Україна) «Незабутні зустрічі» (Unforgettable meetings), в яких йдеться і про перебування у 2001 р. А. Вайгл у Києві на запрошення ІМФЕ.

Паралельно із проведенням Генеральної Асамблеї відбулася наукова конференція «Народна культура; сучасне та майбутнє», в якій взяли участь близько 20 учасників із різних країн. Матеріали будуть вміщено в черговому номері часопису «Folk Culture».

 

Учасники Генеральної Асамблеї

 

Яскравою культурною подією став міжнародний фольклорний фестиваль, на якому був присутній Його Високість шейх д-р Султан Бін Мохамед Ал Квазімі.

 

    

    

    

 

Оксана Микитенко
провідний науковий співробітник,
доктор філологічних наук