imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

Шановні користувачі!

 

Звертаємо увагу, що вся інформація сайта є інтелектуальною власністю Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. Користувачі можуть послуговуватися матеріалами сайта з пізнавальними чи науковими цілями (за умови посилання на інтернет-ресурс Інституту). Забороняється копіювання, тиражування (на паперових чи електронних носіях) та розміщення матеріалів на приватних сайтах з комерційною або іншою метою. Користувачі-порушники цього застереження нестимуть відповідальність згідно із чинним законодавством.

 

Народознавча та мистецька спадщина

 

2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2010,2009,2008,2007,2006,2005

 

 

Скорбна мати. Ораторія на чотири частини для хору, двох солістів-сопрано, оркестру (клавір). Музика Якова Яциневича, поезія Павла Тичини. 

ISBN 978-966-02-8906-2

 

 

 

 

 


 Велика книга ляльок : Українські народні ляльки в зарисовках Людмили Орлової / упорядник, фаховий редактор, автор передмови і текстових вставок доктор мистецтвознавства, член-кореспондент НАН України Олександр Найден. - К. : Видавничий дім «Стилос», 2019. - 304 с.

ISBN 978-966-193-129-8

Ця книга - певний підсумок праці на ниві лялькарства Людмили Семенівни Орлової (1934-2017), котра майже все своє життя присвятила збиранню, дослідженню та популяризації українських народних ляльок. Мета видання - подати у вигляді чорно-білих рисунків класичні зразки українських народних ляльок, щоб викликати радість зустрічі зі справжнім великим мистецтвом і щем від його правди про життя й нелегкі людські долі в житті, вічні страждання від незбігу мрійних уявлень і реальної дійсності. Народна лялька виникає з повсякденно-буденних тривань як маленьке свято зустрічі зі своїм дитинством, з родовою давниною своїх предків, з дитинством своїх нащадків. На жаль, довелося доробляти і видавати книгу вже без Людмили Семенівни.

Ця книга буде корисною насамперед для тих, хто прагне створювати справжні українські ляльки, традиційні для різних регіонів і місцевостей нашої країни. Фольклористи, етнографи, педагоги, вихователі дитячих садків, студенти, учні знайдуть у ній багатий матеріал для своєї художньо-творчої, педагогічної та наукової діяльності. Тим, хто цікавиться українським народним мистецтвом, ця книга відкриє ще одну досі приховану грань цього мистецтва - невмирущого джерела нашої культури.


 Майдан. Пряма мова. Книга 1 / Розшифр., упоряд. та прим. О.Ю. Чебанюк, О.Ю. Ковальової. - К.: Національний музей Революції Гідності, 2019. - 448 с. - (Усна історія Майдану).

ISBN 978-966-97874-1-5
ISBN 978-966-02-8798-3

35 інтерв'ю, записаних з учасниками та свідками подій Революції Гідності в Україні, складають першу книжку видавничої серії усних історій «Майдан. Пряма мова», започаткованої Національним музеєм Революції Гідності. Упродовж 2014-2019 року науковці зібрали понад 200 інтерв'ю, і сьогодні робота зі збору свідчень триває.

Євромайдан - драматичний період новітньої історії України постає перед нами у спогадах, враженнях учасників тими епізодами пережитого, які вони особисто вважають важливими, які їх найбільше вразили та запам'яталися. Згідно із засадами усної історії як наукового методу інтерв'ю наведено зі збереженням мовних і стилістичних особливостей оповідей та з мінімальними правками, потрібними для полегшення прочитання.

Видання розраховане на широке коло істориків, етнологів, мовознавців та інших гуманітаріїв, музейників, соціологів, а також усіх, хто цікавиться історією України.


 Віват філармонія! До 80-річчя від дня заснування / Ред.-упоряд. І.М. Сікорська. - Кропивницький : Видавництво «Імекс-ЛТД», 2019. - 116 с., іл.

ISBN 978-966-189-478-4

У пропонованій книжці здійснено спробу показати творчість Кіровоградської обласної філармонії - провідного в області закладу культури - крізь призму особистості її директора, заслуженого працівника культури України Миколи Івановича Кравченка. Представлено уривки з художньо-публіцистичної повісті Олега Попова «Спогад на майбутнє» і вибрані інтерв'ю М.І. Кравченка різним всеукраїнським, обласним і міським виданням (розміщеним у хронологічному порядку). Із цікавих запитань журналістів і розповідей, думок та оцінок Миколи Івановича складається історія успіху, будні і свята Кіровоградської обласної філармонії.