imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

ХІХ конкурс «Vivat, musika!» понад Дніпром

 

У мальовничому таврійському місті понад Дніпром Новій Каховці з 28 травня по 01 червня 2019 р. вже у дев'ятнадцяте проходив Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних .

 

 

До його створення і проведення мають безпосереднє відношення співробітники Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України. Зокрема, відома композиторка, заслужений діяч мистецтв України, лауреатка премій ім. М. Лисенка, В. Косенка, «Київ» (ім. А. Веделя), «Духовні псалми», старший науковий співробітник ІМФЕ, яка 50 років пропрацювала у його стінах, Богдана Михайлівна Фільц від 2009 року очолює журі цього конкурсу. А старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ, кандидат мистецтвознавства Валентина Володимирівна Кузик з 2001 р. брала активну участь у створенні творчої концепції конкурсу, бо його ініціатором і креативним президентом стала її сестра - композиторка Любов Володимирівна Працюк, яка на той час проживала в Новій Каховці і керувала Школою мистецтв. Долучилися до справи і їх батьки - подружжя А. і М. Працюків, засновники музично-культурного життя у цьому молодому місті гідробудівельників на Дніпрі.

 

 

Варто зазначити, що серед усіх конкурсів для юних музикантів, які проводяться в Україні, «Vivat, musika!» єдиний, що витримав випробовування часом і єдиний, який зберіг класифікацію як міжнародний. За всі попередні роки у ньому брали участь понад 3 тисячі талановитих дітей (від 5 до 18 років), а звання лауреатів та дипломантів отримали 1175. Багато з них, стартувавши в Новій Каховці виборювали престижні нагороди в інших містах України та зарубіжжя. А переможці конкурсу виїздили з виступами до Німеччини (Берлін), Австрії (Відень), США.

 

Члени журі ХІХ конкурсу «Vivat, musika!»: біля мікрофону- постійна ведуча О. Кулішова; за нею - Г. Ходас, С. Зелінський, Л. Працюк, Б. Фільц, В. Кузик, Н. Овчаренко, М. Василевич

 

У ХІХ конкурсі брали участь представники України, кримськотатарського народу, вірменські й азербайджанські музиканти, приїхали навіть чотири конкурсанти з родини Торнтон (США, штат Огайо). Цього разу у конкурсі змагалися понад 150 учасників, біля півсотні з них дістали нагороди - стали лауреатами та дипломантами. Було вручено і спеціальний приз пам'яті подружжя Працюків. Його отримала талановита юна скрипалька, учениця 7-го класу Ново-Каховської музичної школи Марія Жаркова.

 

Талановита скрипалька із Нової Каховки Марія Жаркова - лауреатка І премії

 

Флейтистка Мар'я Долгих із Харкова - лауреатка І премії

 

Юні композиторки та піаністки із Києва - сестри Ірина, Люба й Христина Зелінські - лауреатки конкурсу

 

Киянин Тимофій Одоладов - лауреат І премії серед виконавців із оркестром (оркестр Херсонської філармонії «Гілея», диригент Владислав Білявський)

 

Ансамбль флейтистів Миколаївської ДМИШ ім. М. Римського-Корсакова (керівник П.М. Стешенко)

 

Всі учасники отримали спеціальні медалі ХІХ конкурсу, сувенірні пакунки з цукерками та на останок - солодкий стіл із тортами та фруктовими напоями. Багаторічний мер міста - Володимир Іванович Коваленко, який постійно опікується якісним проведенням конкурсу, окремо від себе зробив подарунки юним музикантам із багатодітних сімей, як українських, так і американських.

 

Мер міста Нова Каховка В. І. Коваленко вручає подарунки юним музикантам із багатодітних сімей

 

Загалом, ХІХ конкурс «Vivat, musika!» вдався та окрилив всіх добре попрацювати упродовж року та знову зібратися на творчі змагання в ювілейний двадцятий раз. Нова Каховка чекає!

 

Валентина Кузик
старший науковий співробітник,
кандидат мистецтвознавства