imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

Презентація видань ІМФЕ ім. М. Т. Рильського
у Джулинській ОТГ Вінницької обл.

 

30 серпня 2019 р. під час відвідин малої батьківщини мені вдалося побувати на конференції працівників освітнього округу Джулинської об'єднаної територіальної громади Бершадського р-ну Вінницької обл. У рамках засідання поінформував земляків про багатотомний видавничий проект ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) під назвою «Етнографічний образ сучасної України», до різних книг якого увійшли тексти записів та фотоілюстрації, зібрані мною від родичів та односельців у 2009-2018 рр.

 

Директор Джулинської публічної бібліотеки Н.І. Шкурат, голова ОТГ П.В. Швець, молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» ІМФЕ О.М. Головко та шкільний бібліотекар Л.І. Трохименко з томами видання «Етнографічний образ сучасної України»

 

Презентація праць, де зафіксована нематеріальна культурна спадщина с. Джулинка, стала можливою завдяки сприянню дирекції Інституту та підтримці місцевої влади, зокрема голови ОТГ П. В. Швеця та начальника відділу освіти, культури та спорту Р. В. Руденко.

 

З книгою молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» ІМФЕ О.М. Головко та начальник відділу освіти, культури та спорту Джулинської ОТГ Р. В. Руденко

 

Досить приємним та водночас відповідальним завданням було виступати у Центрі культури, дозвілля і спорту перед педагогічним колективом рідної Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та їхніми колегами з сіл Берізки-Бершадські, Чернятка та Хмарівка. Коротко розповівши аудиторії про своє професійне становлення як етнолога, щиро подякував наставникам (а особливо вчителям з історії Н. М. Козійчук та Л. А. Заміхорі) за прищеплені ними громадянський обов'язок та інтерес до краєзнавчих усноісторичних студій.

 

З книгою учитель історії Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Л.А. Заміхора та молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» ІМФЕ О.М. Головко

 

Передані Інститутом 4 томи («Календарна обрядовість», «Господарські заняття; промисли та ремесла», «Культура народного харчування» та «Традиційне повсякденне та обрядове вбрання») було подаровано Джулинській публічній бібліотеці. Значимість такого презенту високо оцінила директор установи Н. І. Шкурат та побажала нашим науковцям натхнення у всіх наступних починаннях. Місцеве інтелектуальне середовище заявило про готовність до подальшої співпраці щодо репрезентації історії та культури сіл громади в інших книгах видання.

 

Олександр Головко
молодший науковий співробітник