imfe.jpg
  English
.
.
.

2023,2022,2021,2020,2019,2018,20172016,2015,2014,2013,2012,2011,2009

 

 

Міжнародні славістичні конференції у вересні - листопаді 2016 р.
      

     Без перебільшення «ужинковою» видалася цьогорічна осінь для славістики, зокрема фольклористики. Відчувається, що із наближенням чергового ХVІ Міжнародного з'їзду славістів, який має відбутися в 2018 р. у Белграді (Сербія), відчутнішою та результативнішою стає наукова діяльність у межах окремих країн, активізуються міжнародні наукові контакти в цілому. Зупинимося на деяких із них, у яких довелося брати участь.

Прочитати повністю...

 


 
МИСТЕЦЬКІ НАГОРОДИ 2016 РОКУ
      

     У затишному камерному залі Київської організації Національної спілки композиторів України 19 грудня відбулося вручення щорічних мистецьких премій ім. Миколи Віталійовича Лисенка та ім. Левка Миколайовича Ревуцького. Людям знаючим відомо, що 19 грудня - свято Святого Миколая, який всім посилає дарунки. Так вийшло й у той день (тим більше, що й співпало - Лисенко має ім'я Микола, а Ревуцький - Миколайович).

Прочитати повністю...

 


 

Про атр-фестиваль «Веремія»
      

     3 грудня 2016 р. у Київському палаці дітей та юнацтва відбувся атр-фестиваль «Веремія», у рамках якого пройшли три окремі фестивалі «Декоративний розпис», «Витинанкові узори», «Авторська лялька». (співорганізатори заходу - Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради; партнери - Центр української культури та мистецтва, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Український центр народної культури «Музей Івана Гончара», журнал «Модне рукоділля»).

Прочитати повністю...

 


 

Рильські читання. Полоністичні сильветки
      

     Протягом багатьох років ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України постійно співпрацює з Київським літературно-меморіальним музеєм Максима Рильського, вчені беруть участь у всіх літературно-мистецьких заходах, організованих у Голосієво, Романівці, Каневі. Наукові співробітники Інституту Т. П. Руда, В. В. Кузик, Л. К. Вахніна, Л. Г. Мушкетик, О. О. Микитенко постійно сприяють діяльності музею, виступаючи як наукові консультанти та доповідачі.

Прочитати повністю...

 


 

Розвиток українсько-польських взаємин
      

     5 грудня 2016 р. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Пан Ян Пєкло мав честь запросити на привітальний прийом представників науково-освітньої сфери. Серед запрошених - відомі науковці-полоністи України, викладачі польської мови, представники полонійних організацій Києва.

Прочитати повністю...

 


 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА КІНОХВИЛЯ.
У Тернополі з 3 по 12 листопада 2016 р. відбувся
ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КІНОХВИЛЯ
      

     У програмі - вітчизняна кінокласика, нові фільми, професійні дискусії і майстер-класи Співробітники відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України: Сергій Тримбач - старший науковий співробітник прочитав три лекції - про початки українського кіно і формування його історико-культурного профілю, «Довженко: правда і міфи») та про фільм «Криниця для спраглих» Юрія Іллєнка; Оксана Волошенюк - молодший науковий співробітник представила фільми «Хліб» (реж. М. Шпиковський, 1929 р.), який був заборонений одразу по прем'єрі.

Прочитати повністю...

 


 

З ГЕТЬМАНСЬКОЇ ВІТАЛЬНІ
      

     10 листопада 2016 р. у рамках проекту «Сучасні нащадки козацької старшини доби Гетьманщини» в гетьманській вітальні унікального Музею гетьманства України, що заходиться на київському Подолі в так званому «будинку Івана Мазепи», якому понад 300 років, відбувся камерний концерт-зустріч з композиторкою Богданою Фільц - заслуженим діячем мистецтв України, лауреаткою премій ім. М. Лисенка, ім. В. Косенка, «Київ» ім. А. Веделя, Всеукраїнського конкурсу «Духовні псалми», членом НСКУ та багатолітнім науковцем відділу музикознавства ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України.

Прочитати повністю...

 


 

ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТСТВОМ
      

     24 жовтня 2016 р. в актовій залі Інституту мистецтв Київського університету ім. Б. Грінченка відбувся концерт-лекція «Таїна шедевру: До 100-річчя написання "Щедрика" Миколою Леонтовичем».

Прочитати повністю...

 


 

КОНЦЕРТ У ЛУЦЬКУ
     

     На запрошення Волинської музичної громадськості 21 жовтня 2016 р. науковий співробітник відділу музикознавства ІМФЕ ім.М.Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства, лауреатка Премії ім. М. Лисенка Валентина Володимирівна КУЗИК провела концерт-лекцію на тему «Століття "Щедрика": Таїна магії українського шедевру».

Прочитати повністю...

 


 

Про творчий вечір у Музеї пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира
     

    14 жовтня 2016 року, саме на велике свято ПОКРОВА БОГОРОДИЦІ, у відкритому Просвітницькому центрі Фонду блаженнішого митрополита Володимира при Спасо-Преображенському соборі відбулося зібрання клубу шанувальників мистецтва «Духовна культура».

Прочитати повністю...

 


 

Свято вулиці Максима Рильського
     

     24 вересня 2016 р. в м. Сквирі Київської області відбулося Свято вулиці Максима Рильського. В наші дні тут мешкає близько 20 тисяч жителів. Приблизно стільки ж, скільки й сто років тому.

Прочитати повністю...

 


 

     На півдні Угорщини в місті Печ з 22 по 27 серпня тривав VIII Міжнародний угрознавчий конгрес під назвою «Спільний простір культури і науки. Угрознавство в XXI столітті». У Конгресі взяли участь дослідники з 24 країн, 128 інституцій, усього 493 учасники. Попередні форуми відбувалися почергово в країні та за її межами, це фінське місто Яваская, Клуж, Рим, Неаполь, Сеґед, Дебрецен, Відень.

Прочитати повністю...

 


 

НОВИЙ РОЗВИТОК НАУКОВОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

ІМФЕ ІМ. М. Т. РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ З БОЛГАРІЄЮ
     

     Наукова співпраця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (ІМФЕ ім.М.Т.Рильського) з болгарськими науковцями має давні традиції, які успішно продовжуються і в наш час у формі виконання спільних проектів, участі в наукових конференціях, публікаціях українських фольклористів та етнологів в Болгарії та болгарських – в Україні. Традиційними стали наукові доповіді болгарських учених у Києві та Харкові.

Прочитати повністю...

 


 

ФІЛЬМОВІ КОНЦЕПТИ І ЖИТТЄВІ РЕАЛІЇ

В Одесі завершив роботу міжнародний кінофестиваль 

 

     Головну нагороду цього фестивалю присуджують глядачі - шляхом голосування опісля кожного сеансу. Месидж зрозумілий: діагностуються масові уподобання. Відтак Гран-прі 7-го ОМКФ присуджено британській режисерці Чаніі Баттон за фільм «Хто палає, палає, палає...» («Burn, Burn, Burn»). Двом подругам адресовано заповіт їхнього померлого друга - здійснити подорож його улюбленими місцями Англії, Ірландії та Шотландії. Вони і їдуть - разом із тим самим другом, який оселився в ноутбуці і звідтам керує і коментує усе побачене. Філософська трагікомедія. Поле буття розширюється, пам'ять здобуває нові виміри і нові можливості фіксації.

Прочитати повністю...

 


 

Конотопська битва-2016. Фольклористичні візії і нотатки.

 

     Битва на московсько-українському фронті цьогоріч вже надто виразно розмежувалася навпіл - на фронт зовнішній і фронт внутрішній. При тім, останній фронт дедалі гостріше й нагальніше претендує на свою прероґативність - адже саме тут формується і визріває ситуація спротиву підступному й віроломному ворогу, саме тут гартується дух безкомпромісної боротьби за честь і гідність українців як Нації, що упродовж усієї своєї історії завжди напоготові в одній руці тримала шаблю, а в другій - кобзу, бандуру, ліру...

Прочитати повністю...

 


 

     3 22 по 29 травня науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, кандидат філологічних наук Ірина Сергіївна Огієнко в рамках проекту «Конструювання ідентичності в контексті пан'європейської мобільності. Українці в Болгарії, болгари в Україні», учасниками якого є ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України та Інститут етнології та фольклористики спільно з Етнографічним музеєм БАН, перебувала у відрядженні в м. Софія (Болгарія).

Прочитати повністю...

 


 

VIII Міжнародна наукова конференція
Інституту культурної спадщини Академії наук Республіки Молдова
(31 травня - 2 червня 2016 р., м. Кишинів)

 

     В останній тиждень травня в Інституті культурної спадщини Академії наук Республіки Молдова (м. Кишинів) традиційно відбувається Міжнародна наукова конференція, що об'єднує для дискусій та презентацій не тільки тамтешніх культурознавців, а й багатьох закордонних колег. Цьогоріч у період з 31 травня по 2 червня на базі Інституту було проведено чергове, уже восьме зібрання, присвячене 55-річному ювілею Академії наук Молдови та 10-річчю з дня фундації установи-«господаря». Захід було організовано зусиллями науковців Молдови за підтримки Національної археологічної агенції (м. Кишинів), а також закладів сусідньої Румунії - Національного музейного комплексу «Молдова» (м. Ясси) й Інституту Археології (м. Бухарест) та ін..

Прочитати повністю...

 


 

XVI «VIVAT, MUSICA!»

 

     Сьогодні в Україні значно згорнулося «конкурсне» життя, що завжди було дуже важливим для розвитку молодих талантів. Особливо це помітно в таких сферах, як музика - адже українці своєю музикальністю відомі у світі, - та ніби полярній - спорт.

Прочитати повністю...

 


 

     З 14 до 18 червня 2016 року на Буковині відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс українського кіно і пісні імені Івана Миколайчука - «МИКОЛАЙЧУК-ФЕСТ».

Прочитати повністю...

 


 

     24-26 червня 2016 р. у м. Молодечно, культурній столиці Білорусі, відбувся VI Міжнародний симпозіум «Мистецтво вирізування: форма і колір», на якому в черговий раз обговорювали проблеми вирізування з паперу.

Прочитати повністю...

 


  

З ТВОРЧІСТЮ ОДНОГО ІЗ ГЕНІЇВ УКРАЇНСТВА ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА
ЗНАЙОМЛЯТЬСЯ У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ

 

     З 4 по 11 червня в Синематеці столиці Південної Кореї Сеулі було влаштовано ретроспективний показ фільмів Олександра Довженка.

Прочитати повністю...

 


 

     19 травня 2016 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки в Україні, який щороку проводиться під егідою Президії НАН України та Президента НАН України - академіка Б. Є. Патона, відбулося засідання наукового семінару аспірантів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України. Молоді науковці відвідали Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського в Голосієві, де, крім цікавої екскурсійної програми, організованої директором музею Вікторією Колесник і яку провів для присутніх співробітник музею Микола Музика, молоді науковці заслухали три наукові доповіді.

Прочитати повністю...

 


  

Ювілей Музею української культури у м. Свиднику

     8 і 9 квітня 2016 року в Музеї української культури у м. Свиднику (Словаччина) тривали урочистості, присвячені 60-річчю його заснування, а також 70-річному ювілею директора - Мирослава Сополиги, який багато років поспіль очолює цей найбільших музей української діаспори в Європі.

Прочитати повністю...