imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Круглий стіл «Кіноосвіта Польщі: досвід синергії кіногалузі і освіти.

Кіно як засіб формування національної ідентичності»

 

30 червня 2016 року в м. Києві (Будино Кіно, вул. Саксаганського,6) Інститут мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М. Рильського НАН України в партнерстві з Польським Інститутом в Києві, Міністерством освіти і науки України, Академією української преси та Національною спілкою кінематографістів України провів круглий стіл «Кіноосвіта Польщі: досвід синергії кіногалузі і освіти. Кіно як засіб формування національної ідентичності». Під час круглого столу Юстина Цалчинська, лектор і автор модельних занять проекту Filmoteka Szkolna та Польського Інституту кіномистецтва, ментор аматорської молодіжної кіношколи презентувала проект Filmoteka Szkolna, засади роботи з кінофільмами під час уроків і на позашкільних заходах. Зокрема, вона зазначила: «Ми відібрали фільми не просто, щоб показати історію польського кіно, ми також хотіли презентувати фільми як відправні точки для різноманітних дискусій. Фільми розподілили в тематичні підгрупи, щоб учителям було легше зорієнтуватися, на яких предметах їх можна використовувати. Наприклад, це такі теми, як «Перехрестя історії», «Серед мистецтв», «Національні стереотипи», «Релігія», «Кіно про кіно» (теорія і практика створення фільмів). Більшість фільмів у колекції Filmoteka Szkolna - це старі кінокартини: «Було добре надати цим фільмам нове життя, тому що в інший спосіб ніхто б не дізнався про їх існування. Якщо їх показують по телебаченню, то вночі».

Координатор заходу Оксана Волошенюк, молодший науковий співробітник відділу екранних мистецтв та культурології ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України зауважила, що декілька днів тому до ювілею Івана Миколайчука презентували відреставровану версію фільму "Білий птах з чорною ознакою", тож українська кіноспільнота має докласти всіх зусиль, щоб ця кінострічка дійшла до шкіл, до молодих глядачів, а не залишилася лише на небагатьох столичних екранах.

 

  
 

Довідка

Filmoteka Szkolna була створена за ініціативою Польського Інституту кіномистецтва, фінансова підтримка надається Міністерством культури і національної спадщини. Партнерами проекту також є Центр громадянської освіти, Варшавська кіношкола і Асоціація польських кінематографістів.

Проект Filmoteka Szkolna підготував пакет з більше аніж 100 художніх, документальних та анімаційних фільмів та методичних рекомендацій (лекцій) для використання під час навчання в школі. Це і класика польського кінематографу, і сучасні кінотвори.

Лекції готували кінознавці, культурологи та дослідники медіа. В основному навчальному плані загальної освіти Польщі було передбачено можливості для активного упровадження кіноосвіти.

 

  

Виступ лектора і автора модельних занять проекту Filmoteka Szkolna та Польського Інституту кіномистецтва, ментор аматорської молодіжної кіношколи Юстини Цалчинської під час Круглого столу «Кіноосвіта Польщі: досвід синергії кіногалузі і освіти. Кіно як засіб формування національної ідентичності»