imfe.jpg
  English
.
.
.

 

   

Зустріч представників новообраного складу Ради молодих вчених НАН України
із науковою молоддю гуманітарних установ Академії
31 січня 2023 року

 

31 січня 2023 року в онлайн-форматі відбулася координаційна зустріч представників новообраного складу Ради молодих учених НАН України із молодіжним об'єднанням Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України. Метою зібрання було обговорення нагальних питань наукової діяльності в умовах воєнного стану, налагодження ширшої комунікації академічної молоді, обмін ідеями та досвідом щодо реалізації проєктів, ініціатив та справи популяризації дослідницьких здобутків, у тому числі і в галузі гуманітарного знання.

Прочитати повністю... 

 


   

Засідання РМУ ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України
1 листопада 2022 р.

 

1 листопада 2022 року у форматі відеоконференції Zoom відбулося засідання Ради молодих учених Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. На порядку денному молодіжного зібрання були кадрові питання щодо включення до складу РМУ нових учасників - аспірантів 2022 року вступу, а також переобрання заступника голови та секретаря РМУ ІМФЕ.

Прочитати повністю...

 


  

Засідання РМВ ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України
16 лютого 2022 р.

 

16 лютого 2022 року у форматі відеоконференції Zoom відбулося засідання Ради молодих учених Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. На початку зібрання голова РМВ м. н. с. Олександр Головко окреслив основні форми реалізації молодіжних ініціатив у рамках загальноінститутських заходів, що відбулися у 2021 році (міжнародних конференцій, круглих столів, ювілейних платформ, наукових симпозіумів, презентацій з популяризації видавничих здобутків), зокрема й тих, що проходили за співучасті нашої установи за кордоном (Республіка Молдова).

Прочитати повністю...

 


  

Засідання РМВ ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України 19 травня 2021 р.

 

19 травня 2021 р. на платформі Zoom відбулося чергове засідання Ради молодих учених ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України. З огляду на наближення піврічних звітів співробітників та аспірантів Інституту членами молодіжної ради були озвучені персональні здобутки за означений період. Коротко зазначимо, що молоді науковці беруть участь у виконанні планових тем у відповідних відділах, публікуються у виданнях, що входять до міжнародних науково-метричних баз, залучені до комплектування та укладання багатотомних видань ІМФЕ, зокрема книг корпусу експедиційних джерел «Етнографічний образ сучасної України».

Прочитати повністю...

 


  

Молоді учені ІМФЕ презентували видання «Етнографічний образ сучасної України» на «Перших карпатських етнологічних читаннях» у м. Івано Франківську

 

27 травня 2021 р. на базі кафедри етнології і археології факультету історії, політології та міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (м. Івано Франківськ) відбулася всеукраїнська науково практична конференція для молодих учених під назвою «Перші карпатські етнологічні читання». Подія об'єднала на онлайн-платформі Google Meet студентів, магістрантів й аспірантів з вишів Івано Франківська, Львова, Чернівців, Одеси, Запоріжжя та Умані, а також учнів старших класів із закладів освіти Івано Франківської та Хмельницької областей.

Прочитати повністю...

 


 

СТАЖУВАННЯ В ЧЕХІЇ

 

У рамках угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки про співробітництво в галузі освіти і науки від 19 грудня 2011 року з 20 липня 2019 р. по 17 серпня 2019 р. Кабінет чеської мови для іноземців на базі Філософського факультету Університету ім. Т. Г. Масарика у Чеській Республіці (м. Брно) організував навчання в «Літній школі слов'янських студій». Аспірантка Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі ІМФЕ) Собора Юлія Борисівна брала участь у роботі літньої школи у м. Брно (Чехія).

Прочитати повністю...

 


 

ОБ'ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ: 
ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ СУЧАСНИХ ЕТНОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

 

    22 січня 2019 р. на базі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбувся круглий стіл «Україна децентралізується: історико-культурна спадщина та цивілізаційний вибір», організований спільними зусиллями представників Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) у рамках Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», наукових співробітників й Ради молодих вчених Інституту.

Прочитати повністю...

 


 Всеукраїнська ювелірна та емальєрна виставка
«КВАДРА міні-метал. Ювелірне - мистецтво - емалі»
(15.11.2018 - 14.12.2018)

 

  15 листопада 2018 р. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (далі - НМУНДМ) відбулося відкриття другої Всеукраїнської виставки ювелірного та емальєрного мистецтва України «КВАДРА міні-метал. Ювелірне - мистецтво - емалі», що є продовженням виставкового арт-проекту, започаткованого в 2014 р. за активної ініціативи його ідейного натхненника - відомого ювеліра та емальєра Віталія Хоменка.

Прочитати повністю...

 


 

Історичний фестиваль «Legio Historica» - поєднання наукового та розважального

 

  17 листопада 2018 р. на історичному факультеті Київського Національного університету імені Тараса Шевченко було проведено третій масштабний науково-популярний фестиваль «Legio Historica».

Прочитати повністю...

 


 

«Пересічна людина» в ракурсі сучасних 

гуманітарних студій: досвід німецьких учених

 

  13 листопада 2018 р. молоді науковці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) старший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук В. Юрченко, молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук А. Ярова, аспірантка відділу української та зарубіжної фольклористики Т. Волковічер взяли участь у семінарі на тему «Від жертви до злочинця. Місце і роль "пересічної" людини у втіленні злочинної політики тоталітарних режимів», що відбувся у межах тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій» (червень-листопад 2018 р.).

Прочитати повністю...