2025,2024,2023,2022,2021,2020, 2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2009 Фотовиставка з експедицій Олени Чебанюк 17 грудня 2019 р. у кулуарах Верховної Ради (м. Київ, вул. М. Грушевського, 5) за ініціативи народного депутата України Яни Зінкевич відкрилася фотовиставка «Новорічно-різдвяні традиції в Україні». На виставці представлено світлини старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидата філологічних наук Чебанюк Олени Юріївни.
Презентація видання «Нариси із історії Криму. Додаткові матеріали для вчителя історії (7 та 8 кл.)» 12 грудня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України (м. Київ, просп. Перемоги,10, зала колегії, 1 поверх) презентували актуальні освітні курси за вибором з новітньої історії за участі заступника Міністра освіти Любомири Мандзій.
Ювілей Галини Менкуш 29 листопада 2019 р. у Київській дитячій академії мистецтв відбулася імпреза присвячена 75-річчю з дня народження видатної бандуристки сучасності, народної артистки України Галини Менкуш. Урочистий захід відкрив проректор з наукової роботи, доктор мистецтвознавства, професор Б. Сюта.
Лекція «Історія і сучасність української витинанки» 09 листопада 2019 р. у Центрі української культури й мистецтва молодший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства Зінаїда Миколаївна Косицька провела лекцію «Історія і сучасність української витинанки».
Міжнародна наукова конференція«Українська фольклористика: витоки, здобутки, перспективи» 7-8 листопада 2019 р. у Львові відбулася Міжнародна наукова конференція «Українська фольклористика: витоки, здобутки, перспективи», організована Інститутом народознавства Національної академії наук України (далі - ІН НАНУ) за підтримки та сприяння Львівської обласної держадміністрації, Львівської обласної ради та Львівського історичного музею. Конференція була приурочена славній даті - 200-літтю розвою української фольклористичної науки, цей відлік формально розпочато від виходу у світ першого друкованого фольклорного збірника «Опыт собрания старинных малороссийских песней» (1819) М. Цертелєва. Відомо, що фольклор був і є для українців не лише виявом їх образно-художньої картини світу, а й певним топосом, символом національної культури, національної ідентичності, тому збирання і вивчення уснопоетичної творчості мало велику вагу у всі періоди розвою українства. Ця думка неодноразово наголошувалася на конференції.
ВШАНУВАННЯ 95-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА 7 жовтня 2019 р. відбулося вшанування 95-річниці від дня народження видатного оперного хормейстера і педагога Льва Миколайовича Венедиктова у Національній музичній академії України ім .П.І. Чайковського (далі -НМАУ). Захід відбувся за ініціативою молодшого наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидата мистецтвознавства Оксани Летичевської.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» Перша презентація колективної монографії «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» відбулася 01 жовтня 2019 р. у рамках Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест» у стінах Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, викликала неабиякий інтерес у середовищі музикознавців, композиторів, виконавців.
СТАЖУВАННЯ В ЧЕХІЇ У рамках угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки про співробітництво в галузі освіти і науки від 19 грудня 2011 року з 20 липня 2019 р. по 17 серпня 2019 р. Кабінет чеської мови для іноземців на базі Філософського факультету Університету ім. Т. Г. Масарика у Чеській Республіці (м. Брно) організував навчання в «Літній школі слов'янських студій». Аспірантка Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі ІМФЕ) Собора Юлія Борисівна брала участь у роботі літньої школи у м. Брно (Чехія).
ЗНАЄШ СВІЙ РІД — ЗБЕРІГАЄШ ІСТОРІЮ СВОГО НАРОДУ За основу тексту взято інтерв'ю провідного етнолога Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Олексія Валентиновича Дєдуша інтернет-виданню «Сайт міста Тернополя 0352.ua»
ПЕРША ЛАСТІВОЧКА У СВІТОВОМУ ПРОСТОРІ Увечері 19 вересня 2019 р. у Будинку звукозапису Українського радіо відбувся концерт-презентація мистецького проекту Фонду культури України «Сучасний Леонтович». Це була знакова подія, адже її транслювали прямим ефіром на всію країну. Зала була повнісінькою, ті, кому не вистачило стільців, стояли в дверях. Резонансні відгуки почали надходити одразу по завершенні дійства, а на другий день щедро заповнили всю культурну нішу фейсбуківського простору.
Презентація збірника «Майдан. Пряма мова» 19 вересня 2019 р. в Інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності відбулася презентація книжки «Майдан. Пряма мова», якою розпочато видання усних історій, в яких зафіксовані свідчення 35 учасників Революції Гідності.
Презентація видань ІМФЕ ім. М. Т. Рильського у Джулинській ОТГ Вінницької обл.
30 серпня 2019 р. під час відвідин малої батьківщини мені вдалося побувати на конференції працівників освітнього округу Джулинської об'єднаної територіальної громади Бершадського р-ну Вінницької обл. У рамках засідання поінформував земляків про багатотомний видавничий проект ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) під назвою «Етнографічний образ сучасної України», до різних книг якого увійшли тексти записів та фотоілюстрації, зібрані мною від родичів та односельців у 2009-2018 рр.
З ПОЛЯ ДО МУЗЕЮ: #передаюавтентикумузею Останнім часом в суспільному дискурсі жваво обговорюється етичність одягання автентичних речей. Чимало публікацій, виступів у засобах масової інформації, постів у соціальних мережах присвячено критиці та навіть засудженню будь-яких форматів демонстрації на людині автентичних традиційних строїв. У таких дискусіях під автентичним вбранням зазвичай розуміють антикварний одяг, виготовлений щонайменше 50 років тому.
Міжнародна наукова конференція «Візантійська літургія і євреї» (Сібіу, 09-11 липня 2019 р.)
Міжнародна наукова конференція «Візантійська літургія і євреї», яка відбулася 09-11 липня 2019 р. в ошатному румунському місті Сібіу, була проведена на перетині богословських, культурологічних і мистецтвознавчих інтересів.
Творчий вечір композитора Олександра Яковчука
25 червня 2019 р. у Київському Будинку вчених НАН України відбувся авторський концерт Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата премії ім. А. Веделя, композитора Олександра Яковчука з нагоди виходу його нової збірки «Хорові твори на слова Т.Шевченка».
Міжнародний конгрес у Загребі
14-16 червня 2019 р. в Загребі (Хорватія) відбувся літній конгрес Асоціації славістичних, східноєвропейських і євро-азійських студій (Association for Slavic, East European & Eurasian Studies (ASEEES)) Тема конгресу - «Культурні війни». Зібрання відбулося на факультеті соціальних і гуманітарних наук Загребського університету. Робоча мова - англійська. Учасники із України, Росії і Білорусі взяли участь у цьому заході завдяки фінансовій підтримці Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МАГ), яка на конкурсній основі надала гранти для вчених.
Конференція з дослідження народної пісенної творчості (Вільнюс, 20-24 травня 2019 р.)
20-24 травня 2019 р. у Вільнюсі (Литва) відбулася 49-а міжнародна баладна конференція на тему «Людські стосунки у піснях та через пісні: значення та контексти», яку було організовано Інститутом литовської літератури і фольклору та Kомісією з народної творчості (Kommission für Volksdichtung).
ХІХ конкурс «Vivat, musika!» понад Дніпром
У мальовничому таврійському місті понад Дніпром Новій Каховці з 28 травня по 01 червня 2019 р. вже у дев'ятнадцяте проходив Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних .
Міжнародний науковий семінар «Еміль Балецький - мовознавець, письменник, освітянин»
23-24 травня 2019 р. у м. Берегове Закарпатської області відбувся Міжнародний науковий семінар під назвою «Еміль Балецький - мовознавець, письменник, освітянин», організований Закарпатським угорським Інститутом імені Ференца Ракоці ІІ та Угорською академічною радою Закарпаття. Захід був присвячений 100-річчю з дня народження митця.
Травень етномузикологічний - 2019. Репортаж із місць подій і дійств
Травень для етномузикологів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) цьогоріч виявився направду дуже гарячим і плідним. Розпочався він двома «Битвами етноінструментознавців» між професором Михайлом Хаєм та перспективним етноорганологом, керівником гурту «Божичі» Ільком Фетисовим (16-го травня в ІМФЕ й 24-го травня у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського) у програмі Фестивалю науки. Дискусія викликала широкий резонанс у місті й у соцмережах. За півгодини до того тут же ж у актовій залі ІМФЕ було презентовано унікальне видання відділу етномузикології «Народна інструментальна музика Середньої Наддніпрянщини. Регіонально-жанрова антологія». Т. ІІ (упорядк., вст. ст. та коментарі Михайла Хая). На «Битві» було домовлено про широку презентацію довгоочікуваного видання у містах Києві, Чернігові, Черкасах і Полтаві для широкої громадськості.
Всесвітній день вишиванки та Всеукраїнський фестиваль науки: як народжуються нові проекти Цього року початок роботи ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки (16-18 травня 2019 р.) співпав у часі з відзначенням ХІV Всесвітнього дня вишиванки (16 травня 2019 р.), коли українці будень перетворили на свято демонстрації власної самобутньої етнокультури через вдягання національно маркованого одягу. Можливо секрет успіху цього неймовірного проекту й полягає в поєднанні простих і водночас важливих для сучасних українців практик, які проявляють любов до своєї Батьківщини, шану до історії свого народу, гордість за свої національні здобутки, талант поєднувати в звичайному житті повсякденну працю і вишукану красу. В Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) у форматі ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки було проведено низку заходів звітування науковців перед суспільством про виконані дослідження, які стосувалися, зокрема, й одягової культури українців.
«Віват філармонія!» 22 травня 2019 р. Кіровоградська обласна філармонія відсвяткувала своє 80-річчя. Славний ювілей цього - одного з найстарших з-поміж аналогічних закладів культури - збігся ще з одним - уже 35 років Філармонію очолює заслужений діяч культури України Микола Кравченко. До цих двох подій було приурочено презентацію книжки «Віват, Філармонія!», редактор-упорядник - кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Ірина Сікорська. У книжці творчість колективу Філармонії простежено через призму особистості її директора.
Тема «пам'яті» у слов'янській культурі та літературі 16-17 травня 2019 р. у Вроцлавському університеті (Польща) відбулася чергова ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Великі теми культури у слов'янських літературах», яку цього року було присвячено обговоренню проблеми «пам'яті». Одна з найголовніших категорій людської культури набула, особливо упродовж останнього часу, великого значення у гуманітаристиці, загалом актуального виміру у колективному дискурсі «пам'яті», спричиненому, зокрема, значними суспільно-політичними змінами в Європі наприкінці ХХ - початку ХХІ ст. та необхідністю всебічного наукового аналізу феномену історико-культурної та колективної пам'яті.
«Вишиванка — одяг вільних» 17 травня 2019 р. в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулась зустріч, присвячена Всесвітньому дню української вишиванки, який святкують чотирнадцять років поспіль всі, хто захоплюється традиційним та сучасним національно маркованим вбранням українців.
V Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців 13-16 травня 2019 р. в Марійському духовному центрі Зарваниця, що знаходиться в с. Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області, відбувся фінальний етап V Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців.
ЯК ХЕРСОНЩИНА ДО СВІТЛОГО ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ ГОТУВАЛАСЯ: «ПИСАНКОВИЙ САД» ТА «ВЕЛИКДЕНЬ У СВІТЛИЦІ» У ХЕРСОНСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ 25 квітня 2019 р. біля будівлі Херсонського обласного Центру народної творчості (далі - ОЦНТ) «Херсонська світлиця» змагалися представники об'єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) та районів Херсонщини за краще писанкове дерево. На культурно-мистецькій акції, яка мала назву «ПИСАНКОВИЙ САД», було представлено чимало оригінальних рішень: приміром, великоднє яйце у 3D-розрізі з чотирма порами року.
ДЕНЬ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА [SLOW ART DAY] - 2019: МУЗЕЙНИЙ КВЕСТ У ХЕРСОНСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ 6 квітня 2019 р. був Міжнародний день неспішного мистецтва [Slow Art Day]. Найактивніші музеї всього світу щороку долучаються до цієї акції. Мета заходу, що триває впродовж останніх 10 років, - змусити глядача зупинитися і витрати на ознайомлення з мистецьким твором замість традиційних кількох секунд (за статистикою 7 - 17 секунд є середньою тривалістю споглядання одного експоната) - кілька хвилин - тобто приблизно у 60 разів більше часу, ніж зазвичай.
«ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ - ЦЕ ДОБРЕ!»: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ МУЗИКІВСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ (ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ) 5 квітня 2019 р. у Сільському будинку культури с. Музиківка Білозерського району Херсонської області проходила конференція, присвячена моніторингу Стратегії розвитку Музиківської сільської об'єднаної територіальної громади (склад Ради: Музиківська сільська рада (село Музиківка, село Висунці, село Мірошниківка), Східненська сільська рада (селище Східне, село Загорянівка); дата створення: 11 грудня 2016 року). Метою заходу було зіставлення завдань громади на момент її створення із сьогоднішнім станом речей і, відповідно, виявлення, які проекти наразі успішно реалізовані, а які ділянки досі лишаються проблемними.
Презентація шеститомника Олександра Яковчука 5 квітня 2019 року у Малому залі Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського відбулася презентація унікального видання - 6-томної Антології хорової обробки української народної пісні Олександра Яковчука. Модераторами цієї своєрідної події виступили співробітники відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористика та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) - Валентина Кузик, доктор філософії з мистецтва, лауреат Премії ім. М. Лисенка, старший науковий співробітник та Ольга Кушнірук, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник.
Генеральна Асамблея IOV у ОАЕ 1-5 квітня 2019 р. у м. Шарджа (ОАЕ) відбулася Генеральна Асамблея Міжнародної організації з народної творчості (International Organization of Folk Art - IOV), статус якої визначено як Міжнародна неурядова організація, що перебуває в офіціальних консультативних зв'язках із ЮНЕСКО та спеціальних консультативних зв'язках із ЕКОСОС. Заснована у 1979 р. у Австрії (м. Медлінг) Александром Вайглем (1928-2007), IOV сьогодні представлена майже у всіх країнах світу та проводить широку культурну діяльність під лозунгом «Народна культура - культура миру». Роботу IOV, членами якої є понад 180 країн-учасниць, організовано у межах комісій (зокрема, наукової) з проблем збереження, вивчення та презентації народної творчості.
Українська діаспора: історія та сучасність Дослідження історії, національно-культурного розвитку української діаспори сьогодні як ніколи актуалізоване в контексті проблем національної єдності, формування української політичної ідентичності. Тому тематика Міжнародного науково-практичного семінару «Особливості збереження ідентичності українців у діаспорі: історія та сучасність», що відбувся 2 квітня 2019 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, викликала неабияку зацікавленість його учасників.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЦИФРА В ІНСТИТУЦІЯХ ПАМ'ЯТІ: ДЛЯ ЧОГО ТА ЯК. ДОСВІД ЕСТОНІЇ» 25 березня 2019 р. у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбувся науково-практичний семінар «Цифра в інституціях пам'яті: для чого та як. Досвід Естонії». Захід проходив у межах тренінгової програми ProMuseum громадської організації «Український центр розвитку музейної справи» за участі Національного музею історії України у Другій світовій війні та Естонського військового музею. Спікерами на цей захід були запрошені співробітники Естонського військового музею: радник зі стратегічних питань Патрік Ранг, головний зберігач Айрі Херм, координатор дослідницьких проектів Хембо Пагі.
Фестиваль документального кіно Docudays UA На чільному фестивалі документального кіно Docudays UA, що проходив з 21 по 28 березня 2019 р., вперше працювало журі від Спілки кінокритиків України у форматі А-ля Screen. На великих світових кінофестивалях класу «А» - в Каннах або Берліні, - профільний журнал Screen видає щоденний випуск, на останній сторінці якого є таблиця з оцінками від кінокритиків з різних країн і видань. Щодня ця таблиця оновлюється і можна дивитись, який складається критичний консенсус з приводу стрічок основного конкурсу.
УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 124-ГО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО 19 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ 19 березня 2019 р. відбулися урочистості до 124-го Дня народження Максима Тадейовича Рильського.
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ У МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕПОЗИТАРІЙ АКАДЕМІЧНИХ ТЕКСТІВ ТА ЦИФРОВІ СЕРВІСИ ВІДКРИТОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ» 15 березня 2019 р. в Міністерстві освіти і науки України (далі - МОН України) відбулася науково-практична конференція «Національний репозитарій академічних текстів та цифрові сервіси відкритої науки». Захід проходив у межах тижня Відкритого Уряду в Україні за організацією МОН України спільно з Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації (далі - УкрІНТЕІ).
«З піснею крізь світ» Олександра Кошиця. Вперше польською Нинішній рік є ювілейним і знаковим не тільки в контексті масштабних подій, пов'язаних з революцією 1917-1921 рр. На початку 1919 р., коли новостворена УНР вела безупинні бої за свою незалежність та територіальну цілісність, Головнокомандувач української армії і член Директорії УНР Симон Петлюра ініціював створення Української республіканської хорової капели під орудою вже тоді знаного диригента студентських хорів Олександра Кошиця (1875-1944). Нині ми знаємо його не лише як видатного диригента, а й як етнолога, фольклориста, композитора, письменника, автора спогадів та щоденникових матеріалів. 12 березня 2019 р. в Українському домі у Варшаві відбулася тематична зустріч «Олександр Кошиць і доля української еміграції», основою якої стала поява нової праці - книжки Ołeksandr Koszyc i jego dziennik «Z pieśnią przez świat», подарованої читачам престижним Видавництвом Варшавського Університету. Її науковим редактором, автором передмови та коментарів є доктор філологічних наук, професор кафедри україністики Варшавського університету Валентина Соболь.
HANDMADE-Еxpo 2019 09 березня 2019 р. закінчилась Міжнародна весняна виставка «HANDMADE-Еxpo 2019». У рамках неї, вже традиційно, відбулася ХІІІ Всеукраїнська виставка-конкурс «Арт Країна і Арт Країна Kids». Діти та дорослі з усієї території України, навіть з «сірої зони» Донбасу, надіслали свої твори. Участь у заході як член журі взяла науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидат мистецтвознавства Галина Істоміна.
Традиційна українська вишивка в міській моді: сучасна етнокультура та пошуки витоків У рамках роботи ХХІХ виставки «HANDMADE-Expo» 09 березня 2019 р. розгорнула роботу просвітницька платформа «Модні історії з вишивкою. Збереження вишивальних традицій у сучасному вбранні. Стародавня вишивка на сучасних моделях - те, що ми залишимо після нас.». Програму було розпочато з яскравого і виразного показу моделей одягу, оздобленого традиційною українською вишивкою. Особливістю цього дефіле було те, що в ролі моделей виступили як майстрині, які вишили сучасне вбрання для власних потреб, так і шанувальниці колекцій, створених дизайнером Тетяною Зез та автором і модератором проекту «Вишивка етнографічна» Тетяною Серебренніковою. Більшість представлених зразків одягу були пошиті в майстерні «Zеta_atelier». Творча співпраця двох Тетян розпочалася на тлі пошуків автентичних зразків народної вишивки.
ВИСТАВКА НАТАЛІЇ ЯМЧИНСЬКОЇ «ДИВО НА КОЛЬОРОВОМУ СКЛІ» 05 березня 2019 р. уКиївському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулося відкриття персональної виставки картин майстрині з м. Ніжин Наталії Ямчинської.
Круглий стіл на пошану видатного українознавця П. Чубинського 27 лютого 2019 р. у Національному музеї літератури України відбувсякруглий стіл «Павло Чубинський. Велетень української культури», присвячений 180-річчю від дня народження визначного поета та ученого, громадського діяча, автораслів Державного Гімну України. Окрім святкування чільної дати з біографії великого українця, актуальність заходу була підсиленапотребою гідного відзначення 150-ї річниці від початку широкомасштабного експедиційного фольклорно-етнографічного вивчення України (1869-1870 рр.), що здійснилося завдяки видатному організаційному та науковому таланту Павла Платоновича.
АВТОРСЬКІ ПАТРІОТИЧНІ ТВОРИ, ЯКІ ФОЛЬКЛОРИЗУВАЛИСЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ВИШИТИХ РУШНИКАХ 1930-Х РОКІВ До Міжнародного дня рідної мови «Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько - Тільки камінь має...» 28 лютого 2019 р. у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулася лекція провідного фольклориста Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Тетяни Михайлівни Волковічер до Міжнародного дня рідної мови «Авторські патріотичні твори, які фольклоризувалися на українських вишитих рушниках 1930-х років».
Ювілей В.В. Кузик 14 лютого 2019 р. - «Валентинів день» - у залі Київської організації Національної Спілки композиторів України відзначала ювілей відома музикознавиця, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Валентина Володимирівна Кузик. Привітати ювілярку прийшли представники музичної еліти Києва: композитори, виконавці, науковці.
РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ В щедрий вечір, в Новий рік Ми вітаємо усіх! Будьте здорові, щасливі й багаті! Хай пісня чудова лунає на святі! 23 січня 2019 р. вже у чотирнадцяте відбулися Різдвяні зустрічі «У промінні Віфлеємської зірки». Цього року вони були присвячені 100-літтю першовиконання у храмах Києва «Літургії» Миколи Леонтовича українською мовою. Однак проголошена тематика виявилася значно ширшою, аніж було проанонсовано афішою, бо на нинішньому зібранні ми відзначили 100-ліття проведення першого собору, на якому було уряджено послів до Константинополя/Стамбулу з проханням надати українській церкві автокефалію, і радість від надання Томосу українській церкві, і вшанування 90-ліття патріарха Філарета (його чествування відбувалося у палаці «Україна» в ті ж самі години, що й наша акція). Різдвяні зустрічі проходили вже вдруге у залі Вченої ради Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського», люб'язно наданого ректоратом цього закладу.
Конференція «Обмін знанням в академічних культурах через міграції всередині та між Європою та Чорноморським регіоном (до Першої світової війни та за її наслідками)»(Скоп'є, 11-12 січня 2019 р.) Сніг у Македонії - явище досить незвичне. Відтак наш транзитний рейс до Скоп'є з Стамбула (прямих рейсів із Києва немає) було затримано майже на три години - у Македонії сніжило, і столичний аеропорт «Александр Македонський» літаки не приймав. Нарешті посадкову смугу було розчищено, - і ось ми у Скоп'є. Першою людиною, котра зустріла нас в аеропорту, був п. Костянтин Куценко - консул з питань культури Посольства України у Республіці Македонія, якому висловлюємо щиру вдячність за увагу і допомогу. Користуючись нагодою, висловлюємо подяку відомому славісту і колишньому співробітнику Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнолгії ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), а сьогодні Надзвичайному і Повноважному Послу України у Республіці Македонія п. Наталі Задорожнюк.
|