imfe.jpg
  English
.
.
.

2024,2023,2022,2021,20202019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2009

 

 

Фотовиставка з експедицій Олени Чебанюк

 

17 грудня 2019 р. у кулуарах Верховної Ради (м. Київ, вул. М. Грушевського, 5) за ініціативи народного депутата України Яни Зінкевич відкрилася фотовиставка «Новорічно-різдвяні традиції в Україні». На виставці представлено світлини старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидата філологічних наук Чебанюк Олени Юріївни.

 

Прочитати повністю...

 


 

Презентація видання
«Нариси із історії Криму. Додаткові матеріали для вчителя історії (7 та 8 кл.)»

 

12 грудня 2019 року в Міністерстві освіти і науки України (м. Київ, просп. Перемоги,10, зала колегії, 1 поверх) презентували актуальні освітні курси за вибором з новітньої історії за участі заступника Міністра освіти Любомири Мандзій.

Прочитати повністю...

 Ювілей Галини Менкуш

 

29 листопада 2019 р. у Київській дитячій академії мистецтв відбулася імпреза присвячена 75-річчю з дня народження видатної бандуристки сучасності, народної артистки України Галини Менкуш. Урочистий захід відкрив проректор з наукової роботи, доктор мистецтвознавства, професор Б. Сюта. 

Прочитати повністю... 

 Лекція «Історія і сучасність української витинанки»

 

09 листопада 2019 р. у Центрі української культури й мистецтва молодший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства Зінаїда Миколаївна Косицька провела лекцію «Історія і сучасність української витинанки».

Прочитати повністю... 

 Міжнародна наукова конференція

«Українська фольклористика: витоки, здобутки, перспективи»

 

7-8 листопада 2019 р. у Львові відбулася Міжнародна наукова конференція «Українська фольклористика: витоки, здобутки, перспективи», організована Інститутом народознавства Національної академії наук України (далі - ІН НАНУ) за підтримки та сприяння Львівської обласної держадміністрації, Львівської обласної ради та Львівського історичного музею. Конференція була приурочена славній даті - 200-літтю розвою української фольклористичної науки, цей відлік формально розпочато від виходу у світ першого друкованого фольклорного збірника «Опыт собрания старинных малороссийских песней» (1819) М. Цертелєва. Відомо, що фольклор був і є для українців не лише виявом їх образно-художньої картини світу, а й певним топосом, символом національної культури, національної ідентичності, тому збирання і вивчення уснопоетичної творчості мало велику вагу у всі періоди розвою українства. Ця думка неодноразово наголошувалася на конференції.

Прочитати повністю...

 


 

ВШАНУВАННЯ 95-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА

 

7 жовтня 2019 р. відбулося вшанування 95-річниці від дня народження видатного оперного хормейстера і педагога Льва Миколайовича Венедиктова у Національній музичній академії України ім .П.І. Чайковського (далі -НМАУ). Захід відбувся за ініціативою молодшого наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидата мистецтвознавства Оксани Летичевської.

Прочитати повністю...

 


 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ
«Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи:
музичні родини на перехресті культур»

 

Перша презентація колективної монографії «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» відбулася 01 жовтня 2019 р. у рамках Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест» у стінах Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, викликала неабиякий інтерес у середовищі музикознавців, композиторів, виконавців.

Прочитати повністю...

 


 

СТАЖУВАННЯ В ЧЕХІЇ

 

У рамках угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки про співробітництво в галузі освіти і науки від 19 грудня 2011 року з 20 липня 2019 р. по 17 серпня 2019 р. Кабінет чеської мови для іноземців на базі Філософського факультету Університету ім. Т. Г. Масарика у Чеській Республіці (м. Брно) організував навчання в «Літній школі слов'янських студій». Аспірантка Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі ІМФЕ) Собора Юлія Борисівна брала участь у роботі літньої школи у м. Брно (Чехія).

Прочитати повністю...

 


  

ЗНАЄШ СВІЙ РІД — ЗБЕРІГАЄШ ІСТОРІЮ СВОГО НАРОДУ

 

За основу тексту взято інтерв'ю провідного етнолога Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Олексія Валентиновича Дєдуша інтернет-виданню «Сайт міста Тернополя 0352.ua»

Прочитати повністю...

 


  

ПЕРША ЛАСТІВОЧКА У СВІТОВОМУ ПРОСТОРІ

 

Увечері 19 вересня 2019 р. у Будинку звукозапису Українського радіо відбувся концерт-презентація мистецького проекту Фонду культури України «Сучасний Леонтович». Це була знакова подія, адже її транслювали прямим ефіром на всію країну. Зала була повнісінькою, ті, кому не вистачило стільців, стояли в дверях. Резонансні відгуки почали надходити одразу по завершенні дійства, а на другий день щедро заповнили всю культурну нішу фейсбуківського простору.

Прочитати повністю...

 


 

Презентація збірника «Майдан. Пряма мова»

 

19 вересня 2019 р. в Інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності відбулася презентація книжки «Майдан. Пряма мова», якою розпочато видання усних історій, в яких зафіксовані свідчення 35 учасників Революції Гідності.

Прочитати повністю...

 


 

Презентація видань ІМФЕ ім. М. Т. Рильського
у Джулинській ОТГ Вінницької обл.


30 серпня 2019 р. під час відвідин малої батьківщини мені вдалося побувати на конференції працівників освітнього округу Джулинської об'єднаної територіальної громади Бершадського р-ну Вінницької обл. У рамках засідання поінформував земляків про багатотомний видавничий проект ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) під назвою «Етнографічний образ сучасної України», до різних книг якого увійшли тексти записів та фотоілюстрації, зібрані мною від родичів та односельців у 2009-2018 рр.

Прочитати повністю...

 


 

З ПОЛЯ ДО МУЗЕЮ:
#передаюавтентикумузею

 

Останнім часом в суспільному дискурсі жваво обговорюється етичність одягання автентичних речей. Чимало публікацій, виступів у засобах масової інформації, постів у соціальних мережах присвячено критиці та навіть засудженню будь-яких форматів демонстрації на людині автентичних традиційних строїв. У таких дискусіях під автентичним вбранням зазвичай розуміють антикварний одяг, виготовлений щонайменше 50 років тому.

Прочитати повністю...

 


 

Міжнародна наукова конференція «Візантійська літургія і євреї»
(Сібіу, 09-11 липня 2019 р.)


Міжнародна наукова конференція «Візантійська літургія і євреї», яка відбулася 09-11 липня 2019 р. в ошатному румунському місті Сібіу, була проведена на перетині богословських, культурологічних і мистецтвознавчих інтересів.

Прочитати повністю...

 


 

Творчий вечір композитора Олександра Яковчука


25 червня 2019 р. у Київському Будинку вчених НАН України відбувся авторський концерт Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата премії ім. А. Веделя, композитора Олександра Яковчука з нагоди виходу його нової збірки «Хорові твори на слова Т.Шевченка».

Прочитати повністю...

 


 

Міжнародний конгрес у Загребі


14-16 червня 2019 р. в Загребі (Хорватія) відбувся літній конгрес Асоціації славістичних, східноєвропейських і євро-азійських студій (Association for Slavic, East European & Eurasian Studies (ASEEES)) Тема конгресу - «Культурні війни». Зібрання відбулося на факультеті соціальних і гуманітарних наук Загребського університету. Робоча мова - англійська. Учасники із України, Росії і Білорусі взяли участь у цьому заході завдяки фінансовій підтримці Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МАГ), яка на конкурсній основі надала гранти для вчених.

Прочитати повністю...

 


 

Конференція з дослідження народної пісенної творчості
(Вільнюс, 20-24 травня 2019 р.)


20-24 травня 2019 р. у Вільнюсі (Литва) відбулася 49-а міжнародна баладна конференція на тему «Людські стосунки у піснях та через пісні: значення та контексти», яку було організовано Інститутом литовської літератури і фольклору та Kомісією з народної творчості (Kommission für Volksdichtung).

Прочитати повністю...

 


 

ХІХ конкурс «Vivat, musika!» понад Дніпром


У мальовничому таврійському місті понад Дніпром Новій Каховці з 28 травня по 01 червня 2019 р. вже у дев'ятнадцяте проходив Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних .

Прочитати повністю...

 


 

Міжнародний науковий семінар
«Еміль Балецький - мовознавець, письменник, освітянин»


23-24 травня 2019 р. у м. Берегове Закарпатської області відбувся Міжнародний науковий семінар під назвою «Еміль Балецький - мовознавець, письменник, освітянин», організований Закарпатським угорським Інститутом імені Ференца Ракоці ІІ та Угорською академічною радою Закарпаття. Захід був присвячений 100-річчю з дня народження митця.

Прочитати повністю...

 


 

Травень етномузикологічний - 2019. Репортаж із місць подій і дійств


Травень для етномузикологів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) цьогоріч виявився направду дуже гарячим і плідним. Розпочався він двома «Битвами етноінструментознавців» між професором Михайлом Хаєм та перспективним етноорганологом, керівником гурту «Божичі» Ільком Фетисовим (16-го травня в ІМФЕ й 24-го травня у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського) у програмі Фестивалю науки. Дискусія викликала широкий резонанс у місті й у соцмережах. За півгодини до того тут же ж у актовій залі ІМФЕ було презентовано унікальне видання відділу етномузикології «Народна інструментальна музика Середньої Наддніпрянщини. Регіонально-жанрова антологія». Т. ІІ (упорядк., вст. ст. та коментарі Михайла Хая). На «Битві» було домовлено про широку презентацію довгоочікуваного видання у містах Києві, Чернігові, Черкасах і Полтаві для широкої громадськості.

Прочитати повністю...

 


 

Всесвітній день вишиванки та Всеукраїнський фестиваль науки:
як народжуються нові проекти

 

Цього року початок роботи ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки (16-18 травня 2019 р.) співпав у часі з відзначенням ХІV Всесвітнього дня вишиванки (16 травня 2019 р.), коли українці будень перетворили на свято демонстрації власної самобутньої етнокультури через вдягання національно маркованого одягу. Можливо секрет успіху цього неймовірного проекту й полягає в поєднанні простих і водночас важливих для сучасних українців практик, які проявляють любов до своєї Батьківщини, шану до історії свого народу, гордість за свої національні здобутки, талант поєднувати в звичайному житті повсякденну працю і вишукану красу. В Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) у форматі ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки було проведено низку заходів звітування науковців перед суспільством про виконані дослідження, які стосувалися, зокрема, й одягової культури українців.

Прочитати повністю...

 


 

«Віват філармонія!»

 

22 травня 2019 р. Кіровоградська обласна філармонія відсвяткувала своє 80-річчя. Славний ювілей цього - одного з найстарших з-поміж аналогічних закладів культури - збігся ще з одним - уже 35 років Філармонію очолює заслужений діяч культури України Микола Кравченко. До цих двох подій було приурочено презентацію книжки «Віват, Філармонія!», редактор-упорядник - кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Ірина Сікорська. У книжці творчість колективу Філармонії простежено через призму особистості її директора.

Прочитати повністю...

 


 

Тема «пам'яті» у слов'янській культурі та літературі

 

16-17 травня 2019 р. у Вроцлавському університеті (Польща) відбулася чергова ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Великі теми культури у слов'янських літературах», яку цього року було присвячено обговоренню проблеми «пам'яті». Одна з найголовніших категорій людської культури набула, особливо упродовж останнього часу, великого значення у гуманітаристиці, загалом актуального виміру у колективному дискурсі «пам'яті», спричиненому, зокрема, значними суспільно-політичними змінами в Європі наприкінці ХХ - початку ХХІ ст. та необхідністю всебічного наукового аналізу феномену історико-культурної та колективної пам'яті.

Прочитати повністю...

 


 

«Вишиванка — одяг вільних»

 

17 травня 2019 р. в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулась зустріч, присвячена Всесвітньому дню української вишиванки, який святкують чотирнадцять років поспіль всі, хто захоплюється традиційним та сучасним національно маркованим вбранням українців.

Прочитати повністю...

 


 

V Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців

 

13-16 травня 2019 р. в Марійському духовному центрі Зарваниця, що знаходиться в с. Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області, відбувся фінальний етап V Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців.

Прочитати повністю...

 ЯК ХЕРСОНЩИНА ДО СВІТЛОГО ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ ГОТУВАЛАСЯ:
«ПИСАНКОВИЙ САД» ТА «ВЕЛИКДЕНЬ У СВІТЛИЦІ» У ХЕРСОНСЬКОМУ
ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

 

25 квітня 2019 р. біля будівлі Херсонського обласного Центру народної творчості (далі - ОЦНТ«Херсонська світлиця» змагалися представники об'єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) та районів Херсонщини за краще писанкове дерево. На культурно-мистецькій акції, яка мала назву «ПИСАНКОВИЙ САД», було представлено чимало оригінальних рішень: приміром, великоднє яйце у 3D-розрізі з чотирма порами року.

Прочитати повністю...

 


 

ДЕНЬ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА [SLOW ART DAY] - 2019: МУЗЕЙНИЙ КВЕСТ
У ХЕРСОНСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

 

6 квітня 2019 р. був Міжнародний день неспішного мистецтва [Slow Art Day]. Найактивніші музеї всього світу щороку долучаються до цієї акції. Мета заходу, що триває впродовж останніх 10 років, - змусити глядача зупинитися і витрати на ознайомлення з мистецьким твором замість традиційних кількох секунд (за статистикою 7 - 17 секунд є середньою тривалістю споглядання одного експоната) - кілька хвилин - тобто приблизно у 60 разів більше часу, ніж зазвичай.

Прочитати повністю...

 


 

«ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ - ЦЕ ДОБРЕ!»: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ МУЗИКІВСЬКОЇ
ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
(ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ)

 

5 квітня 2019 р. у Сільському будинку культури с. Музиківка Білозерського району Херсонської області проходила конференція, присвячена моніторингу Стратегії розвитку Музиківської сільської об'єднаної територіальної громади (склад Ради: Музиківська сільська рада (село Музиківка, село Висунці, село Мірошниківка), Східненська сільська рада (селище Східне, село Загорянівка); дата створення: 11 грудня 2016 року). Метою заходу було зіставлення завдань громади на момент її створення із сьогоднішнім станом речей і, відповідно, виявлення, які проекти наразі успішно реалізовані, а які ділянки досі лишаються проблемними.

Прочитати повністю...

 


 

Презентація шеститомника Олександра Яковчука

 

5 квітня 2019 року у Малому залі Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського відбулася презентація унікального видання - 6-томної Антології хорової обробки української народної пісні Олександра Яковчука. Модераторами цієї своєрідної події виступили співробітники відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористика та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) - Валентина Кузик, доктор філософії з мистецтва, лауреат Премії ім. М. Лисенка, старший науковий співробітник та Ольга Кушнірук, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник.

Прочитати повністю...

 Генеральна Асамблея IOV у ОАЕ

 

1-5 квітня 2019 р. у м. Шарджа (ОАЕ) відбулася Генеральна Асамблея Міжнародної організації з народної творчості (International Organization of Folk Art - IOV), статус якої визначено як Міжнародна неурядова організація, що перебуває в офіціальних консультативних зв'язках із ЮНЕСКО та спеціальних консультативних зв'язках із ЕКОСОС. Заснована у 1979 р. у Австрії (м. Медлінг) Александром Вайглем (1928-2007), IOV сьогодні представлена майже у всіх країнах світу та проводить широку культурну діяльність під лозунгом «Народна культура - культура миру». Роботу IOV, членами якої є понад 180 країн-учасниць, організовано у межах комісій (зокрема, наукової) з проблем збереження, вивчення та презентації народної творчості.

Прочитати повністю...

   

Українська діаспора: історія та сучасність

 

Дослідження історії, національно-культурного розвитку української діаспори сьогодні як ніколи актуалізоване в контексті проблем національної єдності, формування української політичної ідентичності. Тому тематика Міжнародного науково-практичного семінару «Особливості збереження ідентичності українців у діаспорі: історія та сучасність», що відбувся 2 квітня 2019 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, викликала неабияку зацікавленість його учасників.

Прочитати повністю...

 


 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР
«ЦИФРА В ІНСТИТУЦІЯХ ПАМ'ЯТІ: ДЛЯ ЧОГО ТА ЯК. ДОСВІД ЕСТОНІЇ»

 

25 березня 2019 р. у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбувся науково-практичний семінар «Цифра в інституціях пам'яті: для чого та як. Досвід Естонії». Захід проходив у межах тренінгової програми ProMuseum громадської організації «Український центр розвитку музейної справи» за участі Національного музею історії України у Другій світовій війні та Естонського військового музею. Спікерами на цей захід були запрошені співробітники Естонського військового музею: радник зі стратегічних питань Патрік Ранг, головний зберігач Айрі Херм, координатор дослідницьких проектів Хембо Пагі.

Прочитати повністю...

 


 

Фестиваль документального кіно Docudays UA

 

На чільному фестивалі документального кіно Docudays UA, що проходив з 21 по 28 березня 2019 р., вперше працювало журі від Спілки кінокритиків України у форматі А-ля Screen. На великих світових кінофестивалях класу «А» - в Каннах або Берліні, - профільний журнал Screen видає щоденний випуск, на останній сторінці якого є таблиця з оцінками від кінокритиків з різних країн і видань. Щодня ця таблиця оновлюється і можна дивитись, який складається критичний консенсус з приводу стрічок основного конкурсу.

Прочитати повністю...

 УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 124-ГО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО
19 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

 

19 березня 2019 р. відбулися урочистості до 124-го Дня народження Максима Тадейовича Рильського.

Прочитати повністю...

 


 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ У МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕПОЗИТАРІЙ АКАДЕМІЧНИХ ТЕКСТІВ ТА ЦИФРОВІ СЕРВІСИ ВІДКРИТОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ»

 

15 березня 2019 р. в Міністерстві освіти і науки України (далі - МОН України) відбулася науково-практична конференція «Національний репозитарій академічних текстів та цифрові сервіси відкритої науки». Захід проходив у межах тижня Відкритого Уряду в Україні за організацією МОН України спільно з Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації (далі - УкрІНТЕІ).

Прочитати повністю...

 


 

«З піснею крізь світ» Олександра Кошиця. Вперше польською

 

Нинішній рік є ювілейним і знаковим не тільки в контексті масштабних подій, пов'язаних з революцією 1917-1921 рр. На початку 1919 р., коли новостворена УНР вела безупинні бої за свою незалежність та територіальну цілісність, Головнокомандувач української армії і член Директорії УНР Симон Петлюра ініціював створення Української республіканської хорової капели під орудою вже тоді знаного диригента студентських хорів Олександра Кошиця (1875-1944). Нині ми знаємо його не лише як видатного диригента, а й як етнолога, фольклориста, композитора, письменника, автора спогадів та щоденникових матеріалів.

12 березня 2019 р. в Українському домі у Варшаві відбулася тематична зустріч «Олександр Кошиць і доля української еміграції», основою якої стала поява нової праці - книжки Ołeksandr Koszyc i jego dziennik «Z pieśnią przez świat», подарованої читачам престижним Видавництвом Варшавського Університету. Її науковим редактором, автором передмови та коментарів є доктор філологічних наук, професор кафедри україністики Варшавського університету Валентина Соболь.

Прочитати повністю...

 


 

HANDMADE-Еxpo 2019

 

09 березня 2019 р. закінчилась Міжнародна весняна виставка «HANDMADE-Еxpo 2019». У рамках неї, вже традиційно, відбулася ХІІІ Всеукраїнська виставка-конкурс «Арт Країна і Арт Країна Kids». Діти та дорослі з усієї території України, навіть з «сірої зони» Донбасу, надіслали свої твори.

Участь у заході як член журі взяла науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидат мистецтвознавства Галина Істоміна. 

Прочитати повністю...

 


 

Традиційна українська вишивка в міській моді:
сучасна етнокультура та пошуки витоків

 

У рамках роботи ХХІХ виставки «HANDMADE-Expo» 09 березня 2019 р. розгорнула роботу просвітницька платформа «Модні історії з вишивкою. Збереження вишивальних традицій у сучасному вбранні. Стародавня вишивка на сучасних моделях - те, що ми залишимо після нас.». Програму було розпочато з яскравого і виразного показу моделей одягу, оздобленого традиційною українською вишивкою. Особливістю цього дефіле було те, що в ролі моделей виступили як майстрині, які вишили сучасне вбрання для власних потреб, так і шанувальниці колекцій, створених дизайнером Тетяною Зез та автором і модератором проекту «Вишивка етнографічна» Тетяною Серебренніковою. Більшість представлених зразків одягу були пошиті в майстерні «Zеta_atelier». Творча співпраця двох Тетян розпочалася на тлі пошуків автентичних зразків народної вишивки.

Прочитати повністю...


ВИСТАВКА НАТАЛІЇ ЯМЧИНСЬКОЇ
«ДИВО НА КОЛЬОРОВОМУ СКЛІ»

 

05 березня 2019 р. уКиївському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулося відкриття персональної виставки картин майстрині з м. Ніжин Наталії Ямчинської.

Прочитати повністю...

 


 

Круглий стіл на пошану видатного українознавця П. Чубинського

 

27 лютого 2019 р. у Національному музеї літератури України відбувсякруглий стіл «Павло Чубинський. Велетень української культури», присвячений 180-річчю від дня народження визначного поета та ученого, громадського діяча, автораслів Державного Гімну України. Окрім святкування чільної дати з біографії великого українця, актуальність заходу була підсиленапотребою гідного відзначення 150-ї річниці від початку широкомасштабного експедиційного фольклорно-етнографічного вивчення України (1869-1870 рр.), що здійснилося завдяки видатному організаційному та науковому таланту Павла Платоновича.

Прочитати повністю...

 


 

АВТОРСЬКІ ПАТРІОТИЧНІ ТВОРИ, ЯКІ ФОЛЬКЛОРИЗУВАЛИСЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ВИШИТИХ РУШНИКАХ 1930-Х РОКІВ

 

До Міжнародного дня рідної мови
«Мово рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько -
Тільки камінь має...» 

28 лютого 2019 р. у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулася лекція провідного фольклориста Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Тетяни Михайлівни Волковічер до Міжнародного дня рідної мови «Авторські патріотичні твори, які фольклоризувалися на українських вишитих рушниках 1930-х років».

 

Прочитати повністю...

 


 

Ювілей В.В. Кузик

 

14 лютого 2019 р. - «Валентинів день» - у залі Київської організації Національної Спілки композиторів України відзначала ювілей відома музикознавиця, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) Валентина Володимирівна Кузик. Привітати ювілярку прийшли представники музичної еліти Києва: композитори, виконавці, науковці. 

Прочитати повністю...

 РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ

 

В щедрий вечір, в Новий рік 
Ми вітаємо усіх!
Будьте здорові, щасливі й багаті!
Хай пісня чудова лунає на святі!

23 січня 2019 р. вже у чотирнадцяте відбулися Різдвяні зустрічі «У промінні Віфлеємської зірки». Цього року вони були присвячені 100-літтю першовиконання у храмах Києва «Літургії» Миколи Леонтовича українською мовою. Однак проголошена тематика виявилася значно ширшою, аніж було проанонсовано афішою, бо на нинішньому зібранні ми відзначили 100-ліття проведення першого собору, на якому було уряджено послів до Константинополя/Стамбулу з проханням надати українській церкві автокефалію, і радість від надання Томосу українській церкві, і вшанування 90-ліття патріарха Філарета (його чествування відбувалося у палаці «Україна» в ті ж самі години, що й наша акція). Різдвяні зустрічі проходили вже вдруге у залі Вченої ради Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського», люб'язно наданого ректоратом цього закладу.

Прочитати повністю...

 


 

Конференція «Обмін знанням в академічних культурах через міграції всередині та між Європою та Чорноморським регіоном (до Першої світової війни та за її наслідками)»

(Скоп'є, 11-12 січня 2019 р.)

 

Сніг у Македонії - явище досить незвичне. Відтак наш транзитний рейс до Скоп'є з Стамбула (прямих рейсів із Києва немає) було затримано майже на три години - у Македонії сніжило, і столичний аеропорт «Александр Македонський» літаки не приймав. Нарешті посадкову смугу було розчищено, - і ось ми у Скоп'є. Першою людиною, котра зустріла нас в аеропорту, був п. Костянтин Куценко - консул з питань культури Посольства України у Республіці Македонія, якому висловлюємо щиру вдячність за увагу і допомогу. Користуючись нагодою, висловлюємо подяку відомому славісту і колишньому співробітнику Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнолгії ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), а сьогодні Надзвичайному і Повноважному Послу України у Республіці Македонія п. Наталі Задорожнюк.

Прочитати повністю...