imfe.jpg
  English
.
.
.

 

КРУГЛИЙ СТІЛ

«СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ВИМІР ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ:
СТАРИЙ/НОВИЙ ДОСВІД УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАД»

 

Дата і місце проведення: 16 травня 2019 р. о 1200, конференц-зал Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4, 4-й поверх, кім. 405).

Прочитати повністю...

 


 

28 лютого 2019 року (о 15:00) у Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбудеться науково-практичний семінар до Міжнародного дня рідної мови «"МОВО РІДНА, СЛОВО РІДНЕ, ХТО ВАС ЗАБУВАЄ, ТОЙ У ГРУДЯХ НЕ СЕРДЕНЬКО - ТІЛЬКИ КАМІНЬ МАЄ...": авторські патріотичні твори, які фольклоризувалися на українських вишитих рушниках 1930-х років» (на матеріалах, зібраних Тетяною Волковічер). 

Захід відбудеться у межах спільного проекту Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України «Рильські читання».

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у семінарі та долучитися до активного обговорення питання збереження народної культури та патріотизму!

      

 


 

28 лютого 2019 р. у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) в рамках спеціалізованої ювелірної виставки-продажу «ЕлітЕКСПО-2019» відбуватиметься всеукраїнська виставка ювелірного та емальєрного мистецтва арт-проекту «КВАДРА міні-метал. Ювелірне - мистецтво - емалі». Проект був започаткований за ініціативи провідного ювеліра та емальєра України Віталія Хоменка в 2014 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ), друга виставка відбулася в 2018 р. і цьогоріч уперше завітала до Львова. 

Метою виставки «КВАДРА міні-метал у Львові. Ювелірне - мистецтво - емалі» є представлення широкій громадськості творчого доробку сучасних художників-ювелірів та емальєрів, що є частиною сучасного культурно-мистецького поступу України, а також залучення мистецтвознавців до створення сучасної «Енциклопедії художнього металу України». Учасниками виставки є понад 15 художників-ювелірів, скульпторів та емальєрів з різних міст України, серед яких як відомі та знані майстри-метри, які зробили значний внесок у розвиток мистецтва (зокрема такі відомі ювеліри та емальєри як: Хоменко Віталій (м. Київ) - учасник багаточисленних виставок, пленерів, творчих груп та мистецьких симпозіумів в Україні та за кордоном; Вольський Станіслав (м. Львів) - заслужений художник України, викладач Львівської національної академії мистецтв; Балибердін Володимир (м. Київ) - член Національної спілки художників України, голова секції декоративно-прикладного мистецтва; Асанов Айдер (м. Бахчисарай) - майстер кримськотатарського ювелірного мистецтва), так і вже досвідчені й молоді талановиті митці (Івасюта Орест, Ласкавий Андрій, Лєсогор Вадим, Стернюк Аскольд, Мамчур Дана, Франко Максим, Гато Юлія, Москаленко Сергій, Котельницька Майя, Качмар Наталя, Дедишин Мирослав, Проданчук Віктор). Твори українських художників, які увійшли до експозиції, виконані за останні роки, свідчать про високий рівень розвитку мистецтва, професіоналізм, майстерність та досконале володіння митцями традиційними та авторськими технологіями й технічними прийомами задля створення актуальних та сучасних художніх творів. На виставці можна побачити не лише ювелірні прикраси, але і станкові роботи - декоративні емалеві панно, об'ємно-просторові композиції (зокрема твори з колекції Музею художньої емалі (м. Дніпро), подаровані авторами після персональних виставок у музеї).

Куратори виставки: Шмагало Ростислав, доктор мистецтвознавства; Пасічник Лілія, кандидат мистецтвознавства; Смакова Людмила, менеджер мистецтва.

Запрошуємо відвідати виставку всіх поціновувачів мистецтва!

 


  

Зустріч з авторами книги
«Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття»

 

21 лютого 2019 р. о 1230 в Інституті філології (ауд. 63) Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбудеться зустріч з авторами книги «Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття» (Київ : Видавець ПП «Дуліби», 2017. - 224 с.) - науковцями Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України: старшим науковим співробітником відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидатом філологічних наук Тетяною Миколаївною Шевчук та провідним фольклористом відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидатом філологічних наук Яриною Віталіївною Ставицькою.

 

Запрошуються всі охочі!
Вхід вільний