imfe.jpg
  English
.
.
.

2022,2021,2020,2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2009

 

 

 Колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України висловлює сердечні співчуття доктору історичних наук, професору, завідувачу відділу архівних наукових фондів рукописів та фонозаписів Борисенко Валентині Кирилівні з приводу непоправної втрати - загибелі у боях в Авдіївці її 30-річного онука
 
Чернілевського Іллі Станіславовича -
талановитого сценариста і поета.
 
Вічна слава і пам'ять!
 
Герої не вмирають!

 Шановні колеги!

 

Дирекція та Наукова частина висловлюють вдячність за Вашу волю і готовність сприяти українській армії, перемозі України у війні проти російських окупантів.

Висловлюємо вдячність усім, хто фінансово підтримав українську армію. Повідомляємо, що співробітники Інституту на рахунки підтримки Збройних сил України перерахували понад 200 тис. грн.

Дякуємо також усім, хто бере участь у волонтерській справі на допомогу українському війську.

Ми обов'язково переможемо! Слава Україні!

 


 

 Шановні колеги!

 

28 квітня 2022 року в Інституті відбудеться онлайн-лекція «Інформаційна гігієна під час війни». Початок об 11 годині.

Спікери: головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН України Раїса Євтушенко; молодший науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України Оксана Волошенюк.

Для реєстрації на онлайн-захід та отримання ключів для підключення в Zoom прохання написати на електронну адресу Інституту Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт.

  Розпорядження №145 від 7 березня 2022 р. Президії Національної академії наук України "Про припинення співпраці з ученими Російської Федерації у видавничій сфері "

 Увага!

 

Зміни у роботі Інституту у зв'язку зі введення воєнного стану.

наказ "Про запровадження дистанційної роботи та відміну наказів про відсторонення від роботи "

 Відійшла у вічність....

 

 

Українська і світова етномузикологічна спільнота та дослідники української традиційної культури глибоко сумують з приводу важкої і непоправної втрати - смерті нашої великої вчительки, член-кореспондента НАМУ, доктора мистецтвознавства, професора, лауреата премій М. Лисенка та Ф. Колесси - Софії Йосипівни Грици.

Софія Грица - авторка понад 10 монографій, близько 400 опублікованих наукових та стільки ж публіцистичних праць; була наставницею наукової школи музичного епікознавства, теорії пісенної парадигми та методики структурно-типологічного аналізу думового та пісенного мелосу; керівником понад 20-ти докторських і кандидатських дисертацій, численних магістерських і дипломних робіт, опонентських відгуків, рецензій на збірники й монографії.

Серце її не витримало найбільшої трагедії свого багатостраждального народу, який вона любила понад усе, і музичній традиційній культурі котрого віддала себе до останку. Жорстока війна найпідступнішого московського окупанта - тирана усього світу і всієї людської цивілізації, вирвала із світоглядної системи людства одну із найоптимальніших ланок нашого суспільного розвитку і буття - систему модусу інтонаційного мислення середовища українців в С. Й. Грици.

Земля пером, Вам найдорожча наша Софіє Йосипівно! Пам'ять про Вашу мудрість, людяність і наставництво навічно залишаться в наших вдячних серцях.

 

Від імені козбарознавчої та етномузикознавчої спільноти України,
колег ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України - учень,
доктор мистецтвознавства, професор Михайло Хай 

 Шановні колеги-науковці зарубіжжя!

 

Колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України щиросердно дякує Вам за підтримку і солідарність з Україною. Сподіваємося, що справедлива боротьба українського народу завершиться перемогою!

Віримо, що мир на славній УКРАЇНСЬКІЙ ЗЕМЛІ буде відновлено.

Ще раз дякуємо за Вашу щиру підтримку!

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 

 ***

 

Dear Fellow Scientists from Abroad,

 

The staff of M. Rylsky Institute for Art Studies, Folklore and Ethnology of the National Academy of Sciences of Ukraine sincerely thank you for your support and solidarity with Ukraine.

We hope that the just struggle of the Ukrainian people will end in victory!

We believe that peace in the glorious UKRAINIAN LANDS will be restored.

Once again, we thank you for your wholehearted support!

 

SLAVA UKRAINI !!!

 Дорогі колеги!

 

Дирекція і профком Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України просить Вас бути мужніми й терплячими. Бережіть себе та своїх близьких. Разом ми переможемо!

 

Слава Україні!!!

 

Розпорядження № 143 від 24.02.2022 р.

Про роботу установ, організацій і підприємств НАН України в умовах воєнного стану в Україні

 ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ...

 

 

Колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України глибоко сумує через непоправну втрату - 22 лютого 2022 року на дев'яносто першому році відійшов у вічність Герой України, академік НАН України, радник Президії НАН України, видатний учений-літературознавець, культуролог, громадський та державний діяч Іван Михайлович Дзюба.

Висловлюємо жаль, скорботу та щирі співчуття родині й близьким, соратникам та учням великого Українця.

Вічна пам'ять! Царство Небесне його душі! 

   

 


 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ № 1

 

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Центр болгаристики та балканських досліджень імені Марина Дринова
Історичний та філологічний факультети
Національна академія наук України
Інститут мовознавства імені О. О. Потебні
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського
 
30-31 травня 2022 року проводять
міжнародну наукову конференцію XХI Кирило-Мефодіївські читання (до 150-річчя від дня народження академіка С. М. Кульбакіна та професора О. Л. Погодіна)
 

Прочитати повністю...