imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Заходи з нагоди відзначення 426-річчя від дня народження та 375 років від дня смерті Митрополита Київського, Галицького і всея Руси Петра Могили

 

 

Упродовж 12-13 січня 2022 року відбулися заходи з нагоди відзначення 426-річчя від дня народження та 375 років від дня смерті Митрополита Київського, Галицького і всея Руси Петра Могили. Зокрема, 12 січня провідний науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», доктор історичних наук Т. Г. Рендюк уперше презентував широкій аудиторії науковців, краєзнавців, освітян, священиків, представників влади та громадських організації трирівневий науково-публіцистичний проєкт під назвою «Маловідомі сторінки життя Петра Могили» (н. п. Білогородка Київська область).

Перший рівень зазначеного проекту включив презентацію збірника наукових матеріалів ІV-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Митрополит Петро Могила: маловідомі сторінки життя» (28 - 29 жовтня 2021 р., Київ - Білогородка - Ворзель).

Другий - ознайомлення із новим релігійно-туристичним маршрутом «Слідами Петра Могили на Київщини», який передбачає відвідування низки пунктів - Голосіївської пустинь, м. Ірпінь, населені пункти Ворзель, Михайлівка-Рубежівка, Козинці та Білогородка, пов'язаних із життям і діяльністю Митрополита.

Третій - показ документального фільм «Невідомі та маловідомі сторінки життя і діяльності Петра Могили», мета якого є оповістка про останні дослідження життя і діяльності видатного релігійного, культурного та освітнього діяча, талановитого дипломата, щирого поборника єдності православ'я, висвітлення його маловідомих сторін життя, ознайомлення громадськості із місця, пов'язаними з життям, релігійною та культурною діяльністю Митрополита в Україні і за кордоном.

 

 

13 січня Т.Г. Рендюк, представники дипломатичного корпусу, духовенства та громадськості поклали квіти до пам'ятника Великого Ієрарха у Києві. Того ж дня у Києво-Печерській Лаврі відбулася поминальна літургія на честь Митрополита П. Могили за участі дипломатів Посольства Республіки Молдова в Україні, громадян Румунії, які тимчасово проживають Києві, а також представників Всеукраїнської культурної асоціації «Петро Могила».

Під час тематичного круглого столу науковцям, дипломатам, духовенству та представникам громадськості Києва Т. Г. Рендюк озвучив детальну інформацію про новий науково-публіцистичний проєкт «Маловідомі сторінки життя Петра Могили».

 

 

  

 

 

Т. Г. Рендюк,
доктор історичних наук, провідний науковий співробітник
відділу «Український етнологічний центр»