imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Етнографічна виставка в Лодзі на підтримку України

 

Від початку активної фази російсько-української війни наш народ відчуває дієву підтримку від польського народу. У Польщі знайшли прихисток мільйони українців. Для дослідників традиційної культури в ці дні особливо цінна увага польських науковців до українського народного мистецтва. Так, 12 квітня 2022 року в Археологічному і етнографічному музеї у Лодзі відкрилася виставка «В діалозі. Українські традиції за польським столом» («W dialogu. Ukraińskie tradycje przy polskim stole»). Організувала виставку співробітниця музею, магістр Аліція Возняк, старша кураторка відділу народного одягу та текстилю, за підтримки адміністрації й інших працівників музею. Мета виставки - популяризація культури України. Організатори виставки сподіваються, що зали музею стануть простором взаємного українсько-польського відкриття культур, освітньою платформою обміну думками. Це буде місце зустрічі для родин, школярів, презентацій фільмів та інших мистецьких здобутків.

На виставці презентовані експонати із архіву музею, а також із приватних колекцій. Тут можна побачити предмети, які надійшли до музею у міжвоєнний час минулого століття, а також за час багаторічної співпраці з Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, Етнографічним музеєм у Львові, Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва у Києві та Львівською національною академією мистецтв. Тут можна побачити гуцульські писанки, кераміку, покутський розпис на склі, народний одяг із Поділля й Гуцульщини, килими із мануфактури у м. Глиняни, народні різьблені хрести, нагрудні жіночі прикраси, оглянути альбом зразків народної вишивки.

Організатори сподіваються, що виставку відвідають мешканці міста Лодзь, а також українки зі своїми дітьми, які тимчасово мешкають у Лодзькому воєводстві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ірина Коваль-Фучило,
кандидатка філологічних наук,
старша наукова співробітниця
відділу української та зарубіжної фольклористики ІМФЕ НАН України