imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Культурно-мистецькі заходи "Somos de Ucrania con amor" («Ми з України з любов'ю»): концерт з виставкою образотворчого та декоративного мистецтва в монастирі братів Капуцинів у місті Ареніс Мар в провінції Барселони

 

Жорстоке сьогодення, яке переживає наша рідна Україна вимагає розгортання культурно-мистецького фронту та систематичної роботи з популяризації української культури у світі.

12 червня в церкві монастиря братів Капуцинів «Caputxins Catalunya Curia Provincial» у місті Ареніс Мар в провінції Барселони відбувся концерт «Somos de Ucrania con amor» з виставкою образотворчого та декоративного мистецтва, яка була влаштована зусиллями Всеукраїнської громадської організації «Інтелектуальна Україна» в особі Голови кандидата педагогічних наук Т. М. Струбчевської та за участі наукової співробітниці відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нашого Інституту, кандидата мистецтвознавства Г.В. Істоміної.

Тетяна Струбчевська взяла на себе художнє керівництво музичним колективом. Успіху під її керівництвом досяг хор, який серед інших творів, професійно виконав «Щедрика» М. Леонтовича. Були й індивідуальні виступи: скрипка соло у виконанні Анатолія Коцюби, ряд пісень у виконанні Ганни Голуб - співачки з Борисполя.

Особливо запала в душу глядачам виконання юною харківчанкою пісні про зруйновану Бучу, яке було доповнене винесенням маленькими дітками запалених свічок.

Галина Істоміна займалася декоративним та образотворчим напрямком: представила дві творчі роботи «Архангел Михаїл» (акварель, білила) і «Архангел Рафаїл» (акварель, білила), які, за відгуками присутніх, добре вписалися в інтер'єр церкви, наче вони там і були раніше.

На виставці було показано чотири стенди дитячих малюнків. Були виготовлені сувеніри для гостей: мальовані камінці, на яких зображалися символи України: національний прапор, калина, а також символи Іспанії та Каталунії - їх прапори.

За науково-практичні консультації та участь у організації культурно-мистецьких заходів в рамках просвітницького проекту «Somos de Ucrania con amor» Галина Істоміна отримала подяку від ВГО «Інтелектуальна Україна».

Глядачі дуже тепло сприйняли захід, після кожної пісні було чути гучні овації. Після виконання пісні «Ой у лузі червона калина...» С. Чарнецького люди аплодували стоячи.

Це був другий захід, який мобілізував духовно-інтелектуальний потенціал вимушених переселенців для донесення до місцевого населення національних українських культурних цінностей.

 

 

 

Науковий співробітник відділу образотворчого та
декоративно-прикладного мистецтва,
кандидат мистецтвознавства Галина Істоміна