imfe.jpg
  English
.
.
.

2023,2022,2021,2020,2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2009

 

 

Прощання з видатним польським етнографом, професором Маріаном Покропком
(Marian Pokropek 7.09.1932 - 13.01.2023)

 

Із глибоким сумом сповіщаємо, що в Польщі, 18 січня, в костелі Найсвятішої Діви Марії в Отрембусах, неподалік Варшави, родичі, друзі й колеги попрощалися із професором Маріаном Покропком - видатним польським етнологом другої половини ХХ - початку ХХІ століття. Науковець в юні роки навчався у Варшавському університеті, після завершення студій працював у стінах Альма-матері понад 65 років, тривалий час очолював кафедру польської і слов'янської етнології та культурної антропології, за роки викладацької діяльності виховав значну кількість фахівців.

Прочитати повністю...

 


 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ ДОСЛІДЖЕНЬ УГОРСЬКИХ АРХАЇЧНИХ МОЛИТОВ В УГОРЩИНІ

 

У рамках співробітництва з Інститутом етнографічних досліджень Центру гуманітарних наук Угорської академії наук співробітниця ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України Леся Мушкетик 10 січня 2023 р. побувала на презентації книги, присвяченої 101-й річниці з дня народження відомої угорської дослідниці Жужанни Ердеї. Презентація підготовлена Інститутом спільно з Угорським етнографічним товариством, репрезентовано збірку матеріалів конференції з нагоди ювілею науковиці. Видання отримало назву «Молитви в народній і популярній культурі. Праці з нагоди 100-річчя з дня народження Жужанни Ердеї», його укладачами є Крістіна Фраугаммер, Шандор Горват та Ілдіко Ландґраф. Книгу опублікована 2021 р. у Будапешті.

Прочитати повністю...

 


  

ЗИМОВІ СВЯТА У КОЛІ УКРАЇНЦІВ В УГОРЩИНІ

 

Цьогоріч українці Угорщини, як і в минулі роки, відзначали зимові свята. 18 грудня у день Миколая для українських дітей, які проживають в Угорщині і навчаються в Українській недільній школі ім. Лесі Українки та Рідній школі при Фундації Української греко-католицької церкви в Угорщині, а також для дітей з українських родин, що виїхали з України на період російсько-української війни, облаштували святкову зустріч з Миколаєм. Спонсорами та організаторами свята стали Центр української культури та документації, самоврядування українців Ержебетвароша та Уйпешта, а також Фонд Ґабора Бетлена. Близько 200 дітей отримали можливість поспілкуватися з Миколаєм, розповісти і послухати вірші, поспівати, отримати подарунки в розважально-ігровому центрі Ігрового дому LURDI. На початку свята учасників привітала речниця української національної меншини в Парламенті Угорщини Ліліана Грекса, священик української громади Угорщини отець Дам'ян Габорій та голова Центру української культури та документації Вікторія Бернат. На святі виступили серед інших учасники українського дитячого танцювального гуртка, а з музичними номерами - Атілла та Петі Бернат.

Прочитати повністю...

 Зустріч Президента Польської Академії Наук та академіка, професора
Єжи Душинського з українськими науковцями у Варшаві

 

У Будинку Польської Академії Наук (Палаці Сташиця) у Варшаві 5 грудня 2022 р. відбулася зустріч українських науковців з Президентом Польської Академії Наук академіком Єжи Душинським. Треба відзначити, що це вже другий такий захід цього року. Попередня зустріч відбулася 2 червня 2022 р. за участі президента НАН України академіка Анатолія Загороднього (https://www.etnolog.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2305&Itemid=470 ).

Прочитати повністю...