imfe.jpg
  English
.
.
.

20242023,2022,2021,2020,2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2009

 

 

ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ...

 

 

Колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України із сумом повідомляє, що 12 жовтня 2023 року на сімдесят шостому році відійшов у вічність український літературознавець, критик, поет, колишній вчений секретар Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України (1998-2015)

БУРБЕЛА ВІКТОР АНАСТАСІЙОВИЧ.

Висловлюємо жаль, скорботу та щирі співчуття рідним і близьким.

Вічна пам'ять!

 


 

НАЙЩИРІШІ ВІТАННЯ ЗІ СЛАВНИМ ЮВІЛЕЄМ

 

 

31 липня 2023 року відзначає славний ювілей наша колега Зоя Чегусова - відома дослідниця української культури, старша наукова співробітниця відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв ім. М. Т. Рильського НАН України, кандидатка мистецтвознавства, заслужена діячка мистецтв України, членкиня Національної спілки художників України, президентка Української секції Міжнародної асоціації арткритиків під егідою ЮНЕСКО АІСА.

Докладніше

  


 

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Шановні колеги!

 

У зв'язку з обмеженими обсягами зареєстрованих видань нашого Інституту просимо при подачі статей та розвідок не зловживати надмірною кількістю джерел і літератури у прикінцевому бібліографічному списку та відповідно References (Увага! Останній подається англійською мовою, а не транслітерацією).

Матеріал, обсягом 6-12 сторінок, має містити бібліографічну частину не більше ніж 10-12 позицій.

Також ще раз наголошуємо, що список джерел та літератури формується за абетковим принципом і подається згідно з вимогами, поданими на сайті ІМФЕ (див.:https://nte.etnolog.org.ua/vidomosti-dlia-avtoriv ).

Порядок розміщення джерел у References має відповідати україномовному списку. Акцентуємо увагу, що у References імена авторів не скорочуються (на відміну від україномовного списку джерел).

 


 

Найглибші співчуття...

 

Колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики, етнології ім. М. Т. Рильського НАН України висловлює найглибші співчуття завідувачці відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, доктору мистецтвознавства, професору, академіку Національної академії мистецтв України Кара-Васильєвій Тетяні Валеріївні у зв'язку з передчасною смертю її сина Андрія.

Важко знайти такі слова, що б змогли зменшити душевний біль від утрати рідної людини. Колеги з Інституту щиро поділяють горе матері, передають слова підтримки шановній Тетяні Валеріївні та її сім'ї.

Нехай опіка Всевишнього полегшить гіркоту цієї трагічної події, яка спіткала нашу колегу. Поділяємо її непоправне горе, сумуємо разом, підтримуємо в годину скорботи!

Вічна пам'ять!

 


 

Оголошення

 

23 травня 2023 року об 11.00 на базі ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України у комбінованому форматі (офлайн та онлайн) відбудеться науковий семінар «УКРАЇНСЬКА ЕМІГРАЦІЯ ТА МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ ТА ЇХНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ЕТНОПОЛІТИЧНОГО, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО, ЕМОГРАФІЧНОГО І МОВНО-КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ»

 

Програма наукового семінару

 

Запрошуються всі бажаючі! 

 

Оргкомітет

 


 

Шановні колеги!

 

Редколегія фахового часопису «Народна творчість та етнологія»  запрошує вас подавати до редакційного портфеля статті й розвідки на сучасну актуальну тематику та дослідження з історії і теорії мистецтвознавчих та народознавчих дисциплін.

Обсяг рукопису - у межах 12-15 сторінок (14 кегль, інтервал - 1,5).

Детальніше про вимоги до оформлення статей можете дізнатися за покликанням:https://nte.etnolog.org.ua/vidomosti-dlia-avtoriv

Матеріали надсилайте на електронну пошту: Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт.

Щиро просимо в темі листа зазначити: «Стаття до НТЕ / МУЕ / "Слов'янського світу"».

 

 IN MEMORIAM: ПОМЕР ВИЗНАЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТ І ПОЛІТИК ДМИТРО ПАВЛИЧКО

 

29 січня - у день пам'яті Героїв Крут - на 94-му році життя помер класик сучасної української літератури, яскравий Поет і почесний Громадянин, співавтор Декларації про Незалежність України ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ ПАВЛИЧКО (28.09.1929 - 29.01.2023).

У засвіти відійшов «поет-епоха» - шістдесятник, перекладач, критик, визначний український політик, один з фундаторів Народного руху України, головний редактор українського журналу іноземної літератури «Всесвіт» та народний депутат (1990-го до 1994-го та з 1998-го до 1999-го). Діяч був відзначений нагородами Героя України (2004). Кавалера ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня (1999, 2009), орденами «За заслуги» III ступеня (1997), орденом Свободи (2015). Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1977).

Народився Дмитро Павличко 28 вересня 1929 року в селі Стопчатів, нині Косівський район Івано-Франківської області. Початкову освіту здобув у польськомовній школі в Яблунові, згодом продовжив навчання в гімназії у Коломиї й у Яблунівській середній школі.

Докладніше

 Відійшов у вічність...

Шановні колеги України та зарубіжжя!

 

Дирекція та колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України висловлюють глибокий смуток у зв'язку непоправною втратою славетного вченого етнолога професора, доктора габілітованого Маріана Покропека.

Докладніше